З початку поточного року патрульні Дніпропетровської області вже виявили 20 водіїв із ознаками сп’яніння

Звертаємо увагу водіїв на відповідальність, яка передбачена відповідно до чинного законодавства за керування транспортним засобом у стані сп'яніння. Згідно зі статтею 130 КУпАП за таке правопорушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу та позбавлення права керування транспортним засобом.

  • Перше правопорушення протягом року — штраф 10200 гривень і 1 рік позбавлення права керування транспортним засобом;
  • За повторне правопорушення протягом року — штраф 20400 гривень і 3 роки позбавлення права керування транспортним засобом;
  • Третє і більше порушень протягом року — штраф 40800 гривень і 10 років позбавлення права керування транспортним засобом.

Нагадаємо, максимально допустимий рівень алкоголю в крові — 0,2 проміле.

Останніми днями точиться багато розмов щодо кримінальної відповідальності за керування у стані сп'яніння.

І, можливо, ви навіть встигли натрапити на інформацію про те, що 1 січня 2020 року набирає чинності ухвалений Верховною Радою закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані.

Такі зміни регулюються Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2617-19).

Так, цей закон мав би набрати чинності з 1 січня 2020 року.

Однак, законом від 03.12.2019 №321-ІХ "Про внесення зміни до розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" дію цього закону відтерміновано до 1 липня 2020р.

Патрульна поліція Дніпропетровської області