Колекція Новомосковського музею поповнилась новими дивовижними знахідками

Вчора, 3 січня 2020 року, на сторінці Новомосковського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського у Facebook, було опубліковано інформацію стосовно нових експонатів.

"Сьогодні археологічна колекція Новомосковського музею поповнилась новими експонатами, а саме: були передані дві ранньосередньовічні сокири (5 - 10 ст. н. е.) та козацький перстень 18 століття.

Цікаво, що дві сокири знайдені поряд з селом Орлівщина Новомосковського району і належать двом різним археологічним культурам. Одна з сокир відноситься до так званої Пеньківської культури ранніх слов'ян, що існувала на території України протягом 5 - 8 століття. У 8 столітті Пеньківську культуру витісняє Салтівська культура народів Хозарського каганату, яка проіснувала тут до початку 10 століття і саме до Салтівської культури належить друга сокира.

Ось такі цікаві знахідки, що розкривають нам прадавню історію Присамар'я. А дякуємо за цей дарунок пану Валерію Мартиненку." - повідомив директор Новомосковського історико–краєзнавчого музею Костянтин Мешко.