28 серпня у Новомосковську відбудеться донорський день

У Новомосковську відбудеться черговий день донора, на який запрошуються усі бажаючи.

Наразі прийом донорів у нашому місті відбувається лише 2 рази на місяць, це пов’язано з тим, що приміщення колишньої станції переливання крові у Новомосковську було втрачено за часів Літвіщенка та лікарі вимушені приймати донорів у приміщенні хірургічного відділення.

Тому запрошуємо донорів та людей, які бажають здати кров вперше на черговий день донора!

Прийом буде відбуватись у хірургічному відділенні Новомосковської міської лікарні з 8:30 до 12:00

При собі донор повинен мати паспорт + ІПН.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» донори у день здачі крові чи її компонентів звільняються від роботи на підприємстві, в установі ,організації незалежно від форми власності із збереженням за ним середнього заробітку. Донори з числа студентів вищих навчальних закладів у зазначені дні звільняються від занять. Після кожного дня давання крові, в тому числі у разі давання крові у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки, або використано в інший час протягом року після дня давання крові.

Перед дачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил:

– мати добре здоров’я та гарне самопочуття;

– добре відпочити, виспатись;

– режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво). В ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;

– в день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.

– за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напитків;

– за 72 години не вживати медикаментозних препаратів.