Через борги населення КП «Новомосковськ водоканал» може зупинити свою роботу

В КП «Новомосковськ водоканал» склалася критична ситуація, яка може мати неприємні наслідки для населення. Підприємство через низький рівень оплат за послуги з водопостачання й водовідведення не має змоги розплачуватися за питну воду, яку ми придбаваємо у Дніпроводоканалу, а також за спожиту електроенергію, без якої насосне обладнання працювати не може – тільки завдяки роботі насосів в наші будинки подається вода і функціонує каналізація.

Які можуть бути наслідки для міста? Непередбачувані. Місяць тому керівництво Дніпроводоканалу вже попереджало, що у разі проблем з оплатою за послуги можливе обмеження водопостачання. Нікому не сподобається погодинна подача води.

З бюджетів гасити борги у воєнний час – це значить шкодити обороні держави – зараз інші пріоритети для витрачання бюджетних коштів.

За минулий рік сума не сплачених новомосковцями рахунків за послуги водоканалу склала 6 млн 200 тис.грн. А в цьому році від початку війни й до сьогодні – вже 5 млн 600 тис.грн, і ситуація тільки погіршується.

Загальний щомісячний рівень оплат по місту складає 76%, але це виключно завдяки практично 100% оплаті рахунків бюджетними організаціями та юридичними особами. А щодо населення, то рівень оплат – 60%.

В середньому на місяць КП отримує в якості оплати рахунків 6.млн 100 тис.грн. А для того, щоб сплатити за воду, електроенергію, виплатити зарплату й заплатити податки, треба як мінімум 6,5 млн грн. Крім того, треба за щось закупити пальне, реагенти, матеріали для ліквідації аварій на мережах.

Станом на сьогодні заборгованість населення за воду становить 10 млн 900 тис.грн.

На період дії воєнного стану штрафних санкцій до неплатників, звичайно, не застосовуються. Але той, хто спроможний оплачувати, має це робити. Інакше постраждаємо всі.

Сьогодні КП «Новомосковськ водоканал» отримав чергове попередження від Дніпроводоканалу, в якому міститься вимога погасити борги.