У одному з навчальних закладів Новомосковська запустили відкриті уроки в рамках проведення методичної декади

В Новомосковському міському ліцеї «Самара» розпочались відкриті уроки в рамках проведення методичної декади «Раціональне поєднання прийомів онлайн та офлайн -навчання в умовах сучасної освіти». Так, 25 листопада 2020 року,  досвідчений вчитель хімії  Ірина Аркадіївна  Гордієнко провела   ґрунтовний урок в 11-Б класі на тему «Неметали. Розв`язування розрахункових задач».

Вчитель обрала девізом свого уроку слова Д.Менделєєва:  «Істина відкривається тим, хто її шукає». І весь урок став прекрасним зразком навчального дослідження. Ліцеїсти виконали випереджаючі проєктні завдання, результати яких виклали на платформі  Classroom. Безпосередньо на уроці вчителем були запропоновані цікаві форми роботи: хімічна розминка «Мозковий штурм», розв`язування різнорівневих задач за вибором учнів.  Ірина Аркадіївна майстерно застосовувала технології перевернутого та проблемного навчання.

У класі панувала  атмосфера  інтенсивного інтелектуального пошуку та змагання. Одинадцятикласники продемонстрували глибокі знання з хімії та навички користування різними інтернет-ресурсами.

Урок всесвітньої історії на тему «Громадянська війна в США у 1861-1865 рр.»  пройшов у 9-Б класі. Енергійний, розумний та творчий вчитель Наталія Олександрівна Дерев`янко показала майстерне володіння технологіями змішаного навчання для розвитку хронологічної, просторової та інформаційної компетентностей учнів. Складні історичні події, численні поняття та терміни були викладені доступно, цікаво завдяки опорним схемам, картам та ілюстративним матеріалам. Урок був по-справжньому сучасним, динамічним і пізнавальним, оскільки було використано онлайн-технології  на платформі Wordart(складання хмари понять і дат), прийоми проблемного навчання, аналізу та дослідження історичного матеріалу.

Дев`ятикласники активно співпрацювали з учителем, зацікавлено обговорювали проблемні питання та встановлювали причинно-наслідкові зв`язки. Ліцеїсти на уроці висловлювали переконання в необхідності толерантності, справедливості та демократичного розвитку суспільства.

Відкриті уроки в ліцеї «Самара»– це справжня майстерня передового педагогічного досвіду, можливість для кожного вчителя оволодіти новими методичними прийомами та сучасними технологіями.