У Новомосковські школі №2 для вчителів був проведений психологічний тренінг

28 травня 2019 року у Новомосковському закладі загальної середньої освіти №2 пройшов тренінг «Спонтанність як психологічний ресурс особистості».

Спонтанність - це поняття, яке в психології означає здатність діяти не під впливом зовнішніх рамок, а згідно з внутрішнім змістом, станом людини. Психологічна спонтанність по суті є дуже давнім предметом вивчення духовних практик.

Загалом у психології спонтанність розвиває навик людини, який дозволяє максимально ефективно реагувати в ситуації високого ступеня невизначеності, коли у людини може не бути можливості підготувати заздалегідь модель поведінки, діяти шаблонно.

Спонтанність дозволяє виявляти рольову гнучкість, користуватися великим репертуаром ролей. В буденності ми звикаємо до кількох ролей сина, матері, батька, керівника фірми, студента, продавщиці, на ділі ж цей ресурс ролей міг бути набагато ширше, не використовується нами в повноті. Розвинена спонтанність дозволяє більш ефективно взаємодіяти всередині складних комунікацій, які зустрічаються, наприклад, в управлінському середовищі.

Тренінг проводив Мушинський Віктор Петрович заступник директора з методичної роботи комунального спеціального загальноосвітнього навчально-реабілітаційного закладу «Дніпропетровський обласний методичний психолого-медико-педагогічний центр». Сам же тренінг був організований за ініціативи науково-методичного кабінету Новомосковського управління освіти.