У Новомосковську відбувся урочистий захід до 90-річчя створення Дніпропетровської області

6 лютого 2022 року, в читальному залі центральної бібліотеки м. Новомосковська, зібралися учасники історико-краєзнавчого клубу «Відлуння» на екскурс в історію «Дніпропетровщино моя, ти зірка величі Вкраїни», що був присвячений 90-річчю створення Дніпропетровської області.

Аудиторія не тільки дізналася про долю земель Придніпровських в добу кочових племен, татаро-монгольської навали та «Дикого поля», а й докладніше розглянула роль краю у творенні історії України козацької доби.

Ведуча заходу, провідний бібліотекар читального залу Наталія Дегтяр, розповіла про утворення губерній та розвиток промисловості і містобудування після скасування кріпацтва, а також згадала знакових постатей для Придніпров’я пореформеної епохи - Олександра Поля, Івана Манжуру, Кузьму Котова та Артема Карпенка.

Гості змогли віртуально прогулятися залами Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького завдяки відеоекскурсії від каналу UA:Культура «Іду в музей» та висловили враження від експонатів, які бачили на власні очі.

Пані Наталія ініціювала невеличку дискусію щодо історії нашого краю та нагадала про надцікаві книги дослідників Новомосковщини, наявні у фонді читального залу – праці Миколи Чабана, Івана Стороженка, Ігоря Кочергіна та інших авторів.