У Новомосковському районі рятувальники перевірили лісові господарства

28-го квітня 2020 року, рятувальниками було проведено перевірку готовності лісогосподарських підприємств до пожежонебезбечного періоду 2020 року. Загалом були  перевірені державні підприємства «Новомосковський військовий лісгосп» та «Новомосковське лісове господарство».

Надзвичайники Дніпропетровщини перевіряли лісові господарства на наявність та укомплектування  в них опорних пожежних пунктів, наявність та облаштування пожежних водойм, створення та догляд за мінералізованими смугами, наявність пожежних дружин. Також перевірили технічну документацію.

Після перевірки установлено, що  лісові господарства   мають  в своєму   розпорядженні   достатньо   протипожежних  спеціальних засобів, інвентарю для ліквідації  лісових пожеж. Для більш ефективного реагування на лісову пожежу при лісгоспі є опорні протипожежні пункти, які оснащено новими засобами для боротьби із вогняним лихом.

Забезпечується також цілодобове чергування  в лісництвах, а  в засушливу погоду- патрулювання лісових масивів. В цілому лісове господарство готове до пожежонебезпечного періоду повністю.

«Шановні громадяни, пам'ятайте – «Ліс – наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!2 – це гасло відоме всім з дитинства. Але рік у рік із початком спекотних сонячних днів спалахують лісові пожежі. У працівників ДСНС та лісової охорони  в такий період особливо напружений час» - закликають лісники громадян.

Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі нашої області часто не усвідомлюють значення лісів для здоров’я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників.

Зупинити  лісову пожежу важко, а  деколи  неможливо навіть  за наявності   спеціальної техніки. Тому  заходи  з  попередження лісових пожеж – протипожежна  профілактика , заборона   відвідування  лісових  угідь   населенням  в  засушливу погоду – є оперативним  інструментом  лісників   у боротьбі   з лісовими пожежами.