У бібліотеці Новомосковська згадували Героїв Крут

З нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут в читальному залі центральної бібліотеки  м. Новомосковська пройшов вечір історичної пам’яті «На Аскольдовій могилі України цвіт».

29 січня Україна відзначає 102 річницю з моменту трагічної та водночас легендарної події – Битви під Крутами. У далекому 1917 році радянська Росія проявляла відверту агресію по відношенню до Української Народної Республіки, а Москва надзвичайно дратувалася через проголошення Україною самостійності. Військовий наступ був лише питанням часу і в середині січня 1918 радянські війська двинули на Київ. Але на залізничній станції Крути 29 січня об’єднану радянську армію зупинили українські вояки, які складалися переважно з курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів. Добровольцями вони пішли захищати власну землю від російської навали – саме так, як добровольці першими пішли боронити українські кордони в 2014…

102 роки тому молоді і непідготовлені бійці змогли на 4 дні затримати ворога, таким чином давши змогу укласти мир між урядом Української Народної Республіки і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору, за яким УНР визначалася суб’єктом міжнародних відносин та отримувала грошову позику і допомогу у боротьбі з більшовиками.  Тобто, ціною власних життів юні патріоти дозволили нашій країні зробити значний крок на шляху до повної самостійності, хоча сьогодні ми змушені знову за неї боротися.

Разом з представниками Новомосковського міського культурно-освітнього дитячо-молодіжного центру фахівці бібліотеки організували перегляд фільму «Крути 1918», запросивши на кіносеанс школярів та студентів міста.

Після перегляду глядачі змогли не тільки обговорити стрічку, а й ознайомитися з історичною літературою, яку аудиторії презентували фахівці читального залу.