Сьогодні новомосковці святкують День Соборності України

Об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки було проголошено 22 січня 1919 і скріплене "Актом Злуки". Цій події передували переговори представників республік і укладання попереднього договору про наміри до об'єднання.

Проголошення 22 січня 1919 "Акта Злуки" у м. Києві

Статус державного свята в незалежній Україні День Соборності отримав 21 січня в 1999 році після підписання відповідного указу президентом Леонідом Кучмою. В 2014 році після подій на Сході відповідно до указу президента України від 13 листопада 2014 року закріплено, відзначати щорічно 22 січня у день проголошення “Акту Злуки” – День Соборності України.

Так сталося, що уже декілька років поспіль День Соборності відзначається в надзвичайно важкі для нашої країни часи. Це і бойові дії, що точаться на сході України, і посилена охорона державних кордонів, і відчуття постійної тривоги за наше майбутнє. Але саме ці трагічні обставини дуже міцно згуртували українців і так об’єднали усіх нас, що сьогодні увесь світ побачив – Україна дійсно є Соборною і неділимою!