СБУ на масштабній корупції викрила начальника управління мерії Новомосковська

Служба безпеки ліквідувала злочинну схему в одній з мерій Дніпропетровської області.

Очільник одного з управлінь міськради вимагав хабарі за пролонгацію договорів оренди земельних ділянок, навіть у період воєнного стану.

Встановлено, що у одного з місцевих представників малого бізнесу закінчувався термін дії договорів оренди земель комунальної власності під торгівельні комплекси. Після подачі пакету документів на пролонгацію договорів, очільник управління почав створювати підприємцю штучні перешкоди при переоформленні. В якості компромісу він запропонував дозвіл на продовження терміну дії договорів в обмін за матеріальну винагороду у розмірі більш ніж півмільйона гривень.

Бізнесмен під час перемовин наголошував на неможливості виділення «не підйомної» для нього суми грошей, посилаючись на надання постійної волонтерської допомоги одному з українських військових з’єднань, де проходив службу його близький родич. Але аргументація підприємця не була прийнята до уваги: навіть будучи обізнаним про загибель родича під час виконання бойового завдання, керівник управління міськради не відмовився від своїх намірів і наполягав на неправомірній вигоді.

Слід зазначити, що корупційний механізм створений посадовцем працює не вперше – колективні скарги від місцевого бізнесу вже надходили до органів влади та інших правоохоронних органів.

Співробітники СБУ задокументували передачу чиновнику першого траншу хабара у розмірі 8 тисяч доларів США на одній з вулиць міста.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігуранта правоохоронці виявили грошові суми у конвертах, імовірно отримані від інших підприємців.

Чиновника затримано на підставі ст. 208 КПК України.

Наразі в рамках кримінального провадження керівнику управління повідомлено про підозру за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України та вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Перевіряється інформація щодо інших учасників корупційного механізму, в тому числі посадовців.

Заходи з викриття протиправної схеми проводили співробітники УСБУ у Дніпропетровської області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.