Рятувальники нагадують: у воєнний час випалювання сухостою прирівнюється до диверсії

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області вкотре нагадує про заборону випалювання сухої рослинності або її залишків та сміття відповідно статті 77-1Кодексу України про адміністративні правопорушення, санкції якої складають від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Винна особа буде притягнута до адміністративної відповідальності та повинна буде виплатити штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн гривень для громадян, від 15300 грн до 21240 грн для посадових осіб.

Ті самі дії, вчинені в межах території та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб – від 21420 до 30600 грн.

У воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність відповідно до частини першої статті 113 Кримінального кодексу України.

В першу чергу, необхідно сказати, що горіння трави – це безконтрольний процес, який згодом може перейти до житлового будинку, що призведе до травмування чи загибелі людей.

Запам’ятайте та суворо дотримуйтесь наступних правил:

Категорично заборонено спалювати сміття їх залишки та суху рослинність;

Не розводити відкритий вогонь у лісовій зоні та на полях;

Не залишати недопалки і сірники на сухій трав’янистій підстилці;

Не залишати легкозаймистих матеріалів біля очерету;

Не залишати без нагляду багаття і не дозволяйте його розводити дітям;

Залишаючи місце відпочинку, не забутьте гасити вогонь водою або піском поки тління не буде припинено та не залишайте пляшки або інше скло;

Проводьте пояснювальні розмови з дітьми з дотриманням правил пожежної безпеки.