Новомосковцям роз’яснили про застосування ліків при COVID-19

Державний експертний центр МОЗ України (ДЕЦ) створив інформаційний ресурс - covid19.dec.gov.ua, який інформує про дію лікарських засобів, які сьогодні застосовуються під час профілактики та лікування COVID-19.

Проект створений з метою поширення достовірної та експертної інформації, систематизованої експертами Державного експертного центру МОЗ на основі даних ВООЗ та офіційних державних установ, включно з регуляторними установами з лікарських засобів різних країн світу. Щоденно експертами опрацьовується інформація з понад 50 країн світу, що потерпають від COVID-19.

Інформація на сайті регулярно оновлюєтесь. На старті інформаційний ресурс складався з п’яти розділів: антисептики, жарознижувальні препарати, противірусні засоби, ліки, що впливають на імунну відповідь, та ліки, які застосовуються для неінфекційних захворювань при COVID-19. Наразі він також має розділ, присвячений антибіотикам.

Істотно доповнена інформація про лікування і профілактику COVID-19 у пацієнтів, які мають серцево-судинні хвороби, цукровий діабет або онкологічні захворювання.

 «Через поширення коронавірусної інфекції усі країни мають однаковий виклик: брак доказової бази, результатів тривалих клінічних випробувань ліків, які застосовуються при лікуванні COVID-19. Наші експерти оперативно збирають і аналізують ті дані, які ми можемо отримати на сьогодні: з реальної лікарської практики різних країн, наукових статей, рекомендацій органів охорони здоров’я, проміжних висновків досліджень. Це величезний масив інформації, який експерти ДЕЦ опрацьовують та надають до МОЗ для використання у протидії COVID 19. Наші дані важливі також для лікарів та пацієнтів: потрібне надійне джерело достовірної інформації про ліки, яке ми створили та регулярно наповнюємо оновленою інформацією», - прокоментувала Тетяна Думенко, директорка Державного експертного центру МОЗ.

Інформацію будуть оперативно доповнювати та оновлювати новими даними та результатами досліджень, які будуть з’являтись.

Будь ласка, зверніться до свого сімейного лікаря, якщо маєте симптоми респіраторного захворювання або підозру на наявність коронавірусної інфекції.

Інформаційний ресурс covid19.dec.gov.ua закликає вживати всі препарати, окрім антисептиків, після (телефонної) консультації з вашим сімейним лікарем та за його призначенням.