Мешканцям Новомосковщини розповіли, як не захворіти на сезонні застуду та грип (КОРИСНО)

Нинішній епідемічний сезон, кажуть лікарі, буде один із найважчих. Пандемія COVID-19 поки що не відступає. А до всього заходимо у період традиційних для холодної пори року ГРВІ та грипу. Як захиститися від хвороб в осінню негоду, нагадали у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Перепади температури повітря, холодний вітер, сирість, переохолодження, ослаблений імунітет. Восени різко зростає ймовірність підхопити гостру респіраторну інфекцію або грип. У групі ризику – люди із хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, літні люди, діти та вагітні. Саме їм слід в першу чергу потурбуватися про власне здоров’я, – наголосили у департаменті. – Від інфекції допоможе вберегтися профілактика. Важливо дотримуватися фізичної дистанції в людних місцях, носити захисну маску, часто мити руки, використовувати антисептики з великим вмістом спирту».

Найдієвіший захист від сезонного грипу, запевняють лікарі – вакцинація. Стійкий імунітет сформується вже через 7-14 днів після щеплення.

Щоб не застудитися, фахівці радять одягатися за погодою. Занадто «перекутуватися» не потрібно. На прогулянку краще вдягти кілька шарів одягу. Замість одного теплого светра – кілька легких кофтин. Речі краще обирати з натуральних тканин, щоб вони не сковували рухи и забезпечували нормальний тепловий обмін.

Ще одна запорука здоров’я – правильний мікроклімат в оселі. Важливо регулярно провітрювати кімнати, слідкувати за вологістю і температурою. Наступний пункт – здоровий сон та фізична активність.

Необхідно звернути увагу і на раціон: їсти більше фруктів та овочів, кисломолочних продуктів, не переїдати. Відмовитися від жирних, копчених, занадто солоних продуктів, алкоголю, куріння.

Щойно відчули нездужання – телефонуйте своєму сімейному лікарю. У жодному разі не потрібно займатися самолікуванням, бо під симптомами ГРВІ може маскуватися коронавірусна хвороба.