Мешканцям Дніпропетровщини розповіли, як не отруїтися чадним газом

Чадний газ часто називають «підступним вбивцею» – він не має ні кольору, ні запаху. При цьому поширюється дуже швидко, змішуючись із повітрям без втрати своїх отруйних властивостей.  Як уникнути нещасних випадків, розповіли в Дніпропетровській облдержадміністрації.

«Взимку збільшується кількість отруєнь чадним газом. Найпоширеніші причини – це несправне газове обладнання, вентиляційні та димові канали, що не працюють. А ще – невиконання обов'язкових вимог при користуванні газом в побуті», – відзначила виконуюча обов'язки начальника управління цивільного захисту облдержадміністрації Тетяна Куряченко.

Щоб запобігти лиху, необхідно дотримуватися простих правил. Заборонено втручатися у роботу газового устаткування. В жодному разі не можна вмикати несправні прибори та самостійно ремонтувати їх. Під час роботи газових приладів слід перевірити тягу у димоході та вчасно чистити вентиляційні канали.

Відчули запах газу – негайно вимкніть газові прилади. Відкрийте двері й вікна, зробіть протяг. Не паліть, не вмикайте електричні прилади й освітлення. Обов'язково залиште приміщення. Далі повідомте про витік газу спеціалістів аварійно-диспетчерської служби за номером 104.