КП «Новомосковськтеплоенерго» розпочав подачу тепла по місту «надтопами»

КП «Новомосковськтеплоенерго» починаючи з сьогоднішнього дня з метою зменшення обсягів спожитого газу й відповідно витрат городян на оплату за спожиту комунальну послугу, подаватиме тепло в помешкання новомосковців надтопами. Що це означає?

З приходом весни ми часто спостерігаємо значні перепади нічних і денних температур. Вночі – близько нуля, а вдень іноді – до +16 градусів.

Робота мережі опалення розраховується до +8 градусів. Тобто коли температура на вулиці піднімається вище +8, відбувається так званий «перетоп» – теплоносій підігрівається лише до мінімально можливої температури – а це близько +40 градусів.

Але поки тепло дійде до  квартир  - це вже фактично температура тіла, яку споживач може й не помітити. Але головне - газ при цьому продовжує спалюватися. А від обсягів спожитого газу на 70% залежить тариф на теплопостачання.

Проаналізувавши ситуацію, за погодженням з міською владою з сьогоднішнього дня підприємство реалізовуватиме наступне рішення.

У разі, якщо вдень температура підніматиметься вище +8 градусів, газ перекриватимемо й котли не грітимуться. Але при цьому циркуляційні електронасоси працюватимуть, ганяючи воду по мережі.

Чому не можна вдень зупиняти й насоси, а потім знову їх вмикати на ніч? Здавалось би, таким чином була б економія ще й за рахунок електроенергії. Але такий варіант ощадливості не годиться.

Причина полягає в тому, що в такому разі в теплових мережах щоразу будуть утворюватися повітряні пробки, як на початку опалювального сезону. А це потягне за собою необхідність постійного стравлювання повітря, гідроудари й пориви ветхих труб. Тобто, в такому разі проблем можна створити більше, ніж очікувана користь.

Таким чином, вдень у теплі дні котли не грітимуться, а ввечері будуть знову розпалюватися.

Але так буде не щодня. Наприклад, за пронозами синоптиків, у найближчу суботу й неділю очікується денна температура +7 градусів, тому опалення в ці дні буде цілодобовим.

Така система роботи, яку називають «надтопами», заощадить газ, зменшить тариф і, відповідно, знизить і витрати городян на оплату за спожиту комунальну послугу.

КП «Новомосковськтеплоенерго» бажає вам тепла в оселях і в душі.