За минулий тиждень в області загинули два рибаки, один з них житель Новомосковщини

За минулий тиждень з 18 по 24 лютого в Дніпропетровській області потонули двоє рибалок, один з яких – житель Новомосковського району.

Неподалік від села Миколаївка Новомосковського району 65-річний місцевий житель пішов рибалити на річку Самару і не повернувся.

На пошуки чоловіка направили співробітників комунального підприємства "Аварійно-рятувальний-водолазна станція" міста Павлоград. На відстані 20 метрів від берега, з глибини п'яти метрів, тіло зниклого чоловіка підняли і доправили на берег. Тіло без слідів насильницької смерті направили на судово-медичну експертизу. В операції брали участь три рятувальника.

Інший смертельний випадок стався в Павлограді. Мертвого рибалку в водоймі побачив поліцейський. Зараз шукають родичів загиблого.

Співробітники ДСНС звертаються до любителів зимової риболовлі та прохають не виходити на тонкий лід.

Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. Міцність льоду можна перевірити пішнею (інструмент для пробивання льоду та довбання мерзлої землі), яка завжди повинна бути під рукою в любителів зимової риболовлі. Якщо після першого удару палицею на кризі з’явиться вода, негайно повертайтеся.

Не слід пробивати поруч багато лунок, не треба ловити рибу поблизу вимоїн і занадто далеко від берега, не варто пробивати лунки на переправах.

Завжди слід мати при собі міцну мотузку завдовжки декілька метрів і ніж.

Не зігріватись алкоголем, краще мати з собою термос із гарячим чаєм.

Якщо під час риболовлі ви провалились у воду, варто дотримуватись таких правил:

– не піддавайтесь паніці;

– розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за краї льоду, надавши тілу горизонтального положення за напрямком течії;

– спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;

– вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли.

Якщо на ваших очах людина потрапила під лід, слід поводитись так:

– протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, лижу, хокейну ключку або киньте мотузку, зв’язані паски тощо.

– витягніть потерпілого та відповзіть від небезпечної зони;

– викличте «швидку допомогу», надайте першу допомогу, необхідну при охолодженні. Поступово відігрійте постраждалого, загорніть його у ковдру або сухий теплий одяг. Дайте теплий напій, якщо потерпілий при свідомості.