1 квітня м. Новомосковськ можливо залишиться без води

Зокрема, з 1 квітня 59 споживачів-юридичних осіб Дніпропетровського регіону мають бути відключені від електроживлення. Про це постачальник «останньої надії» (ДП «Укрінтеренерго»)  офіційно повідомив оператора системи розподілу ДТЕК Дніпровські електромережі. Імовірно, що  аналогічні листи отримали оператори системи розподілу по всій Україні. За інформацією на сайті ДП «Укрінтеренерго», його клієнтам є  понад 1300 організацій по всій Україні. Серед них – водоканали, теплоцентралі, державні установи та промислові підприємства.

На Дніпропетровщині клієнтами ДП «Укрінтеренерго» стали,  комерційні структури,  державні та комунальні підприємства, що забезпечують життєдіяльність міст та районів області. Станом на 20 березня 2019 року, кандидатами на відключення  є 59 організацій, які не уклали договір з новим  електропостачальником. Серед них три крупних водопостачальника (Аульський водовід, Марганецький та Новомосковський водоканали),  КП «Міжнародний Аеропорт Кривого Рогу», криворізькі міські КП «Швидкісний трамвай» та «Міський тролейбус». А також промислові підприємства ДП “Токiвський гранiтний кар'єр“, ПАТ "Синельниківський ресорний завод", ВАТ «Криворiзький завод гiрничого машинобудування».

Згідно закону, постачальник «останньої надії» (ПОН) не мав права відмовити в укладанні договору та  був зобов’язаний надавати послуги з постачання електроенергії, але не більше ніж 90 днів, тобто з 1 січня по 1 квітня. Далі ПОН має ініціювати припинення електропостачання споживачу, якщо за 3 місяці клієнт не вибрав собі постачальника електроенергії та не уклав з ним договір на ринкових умовах. Про це йдеться у частини 9 ст.64 ЗУ «Про ринок електроенергії».

В нових умовах ринку оператор системи розподілу (ОСР) зобов’язаний негайно виконати припис та припинити електропостачання споживачу, отримавши від постачальника «останньої надії» заявку про відключення споживача. Це є такою ж функцією ОСР, як і розподіл електроенергії мережами, експлуатація та ремонт мереж, підстанцій, ліній електропостачання.

Невиконання ОСР заявки про відключення та продовження електропостачання всупереч припису постачальника  будуть вважатися нацрегулятором  НКРЕКП порушенням закону. Якщо клієнт не згоден з сумою у рахунках, відключенням або переведенням до постачальника «останньої надії», то всі ці питання він вирішує виключно з постачальником.

Правила роботи на ринку, що передбачають  припинення  електропостачання боржникам, діють у всіх європейських країнах, зокрема, Латвії,  Молдова, Німеччині, Іспанії тощо. Вони є невід'ємною складовою вільного ринку електроенергії.

 

З 1 січня 2019 року в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Найбільших змін зазнали умови постачання електроенергії для юридичних осіб. Підприємства, організації, установи, чия договірна потужність електроустановок перевищує 150 кВт, мали до 11 грудня 2018 року вибрати собі постачальника електроенергії та укласти з ним договір на ринкових умовах. Компанії, які не знайшли постачальника у новому ринку, згідно з ст.64  ЗУ «Про ринок електроенергії» та рішенням Кабінету Міністрів, з 1 січня  стали клієнтами постачальника «останньої надії», функції якого по всій території України виконує ДП «Укрінтеренерго». Всього їх, за даними операторів системи розподілу, по всій країні – 1 тисяча 339 споживачів.

Комментарии