У Новомосковській школі №6 вшанували Героїв Крут

29 січня у актовій залі Новомосковської середньої школи №6 відбувся пам’ятний захід, на якому вшанували Героїв Крут.

Цей захід є нагадуванням про трагічні події, під час яких загинули сотні студентів на станції Крут. Тож на знак вшанування їх пам’яті пройшла церемонія покладання квітів на Алеї Слави та хвилина мовчання.

Нагадаємо, 29 січня відзначається 101 рік від трагічних подій української історії, коли за  свободу і незалежність України у нерівному бою з більшовицькою навалою біля станції Крути загинули найбільш свідомі представники української нації – в основному студенти і юнкери, які об’єдналися в курінь Січових стрільців.  Його очолив старшина Андрій Омельченко. Вишколеному муравйовському війську протистояли фактично діти й підлітки, які лиш навчилися тримати зброю в руках.

За різними джерелами тоді загинуло від 300 до 400 українських добровольців. Тих, хто потрапив у полон, червоні безжально розстріляли. Однак ці жертовні смерті не були марними, бій затримав більшовицьку армію та виграв для Української Народної Республіки певний час. Це дало змогу Центральній Раді укласти Брестський (Берестейський) мир 9 лютого 1918 року та зберегти молоду Українську Державу.

У заході взяли участь учні, вчителі школи, батьки та донька загиблого в зоні проведення АТО випускника школи Олега Костріченко.

Перед присутніми виступив батько загиблого героя Володимир Костріченко, який подякував педагогічний колектив та керівництво школи за патріотичне виховання молоді та добру пам’ять про його сина Олега.

Про історичні події більш як сторічної давнини учням розповів вчитель з історії Анатолій Чемерис. Він нагадав вихованцям школи як молоді українці встали проти ворога, який за кількістю був у десятеро більшим та кращим за озброєнням.

Захід супроводжувався концертом пам’яті, в якому взяли участь учні школи. Школярі виконали українські пісні та декілька танцювальних номерів.

Традиційно під Гімн України було винесено державний стяг.

Під час заходу також було перелічено поіменно тих Героїв Крут, яких було опізнано та присутні вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

 

Андрій Александрович

Комментарии