У Новомосковській школі почав протікати дах після ремонту за 4,5 мільйона гривень

У серпні 2020 року, розпочали ремонт покрівлі школи №2 м. Новомосковська, тоді закрили другий поверх закладу, кабінетів не вистачало, деякі класи навчалися у роздягальнях, розповідає мати школярки Наталя Ширло. Понад 200 дітей тоді перевели до будівлі молодшої школи, а навчальний процес розділили на зміни. Капітальний ремонт закінчили у грудні, але дах став протікати і понад 500 школярів навчаються разом у будівлі розрахованої на 1-4 класи.

У новій будівлі дітям замало місця, умови не адаптовані для старшокласників, уроки скоротили до 35 хвилин, та ще, розповідає мати 10-класниці Наталя Ширло, навчання проводять у дві зміни. Наталя каже, батьки обурюються, бо про строки повернення до нормального навчання та завершення ремонтів їм не кажуть.

«До чергового протікання один клас у нас навчався у переобладнаній роздягальні. Ще ситуація погіршилась, коли знову протекло. Адміністрація школи боїться, що десь почалися замикання мереж. Питання стоїть у тому, що школа маленька, там по санітарним нормам, як я розумію, нічого не оснащено під старших ні вбиральні, тобто усе це для молодших, для старших це дуже не зручно, до того ж їх там зараз дуже багато», — розповіла Наталя Ширло.

Син-восьмикласник не захотів навчатися у корпусі для молодших класів, тому зараз на дистанційному навчанні, розповідає мама Антоніна. Каже, дитина фактично не навчалася цього року через ремонти та аварії після них, а скоро cкладати іспити.

«Проблеми в школі вже давно, з покрівлею у тому числі. Періодично певні кабінети закривали, то обвалювалась стеля, то затікало, спортивна зала була закрита, кабінет інформатики, тому що там сильно залило, а там техніка. Власне за оці пів року, що ми навчалися, тричі переміщували з кабінету у кабінет, з місця на місце, час навчання постійно змінюється», — розповіла Антоніна Моря.

Батькам пропонували альтернативний варіант навчання школярів, але на батьківській раді вони обрали двозмінне навчання із можливістю вибору змішаної форми, говорить начальниця управління освіти Новомосковської міської ради Ірина Рябоконь.

«Коли сталася ця ситуація, були проведені екстрені збори, з батьками була проведена робота, був запропонований альтернативний варіант перевести дітей у найближчі школи, у місті 17 шкіл, тому це не є проблемою. Прийнято рішення , що буде друга зміна у тій школі, де діти навчалися, так буде комфортніше, простіше і учням, і вчителям безпосередньо», — сказала Ірина Рябоконь.

Запланований капітальний ремонт покрівлі, який замовила міська рада, відповідно до тендеру мав розпочатися ще у квітні 2020, говорить заступник начальника управління житлового комунального господарства Євген Семюк. За роботи підрядник взявся із запізненням у серпні, тому віддавали об’єкт поспіхом, через це і з'явилися протікання даху.

«У зв’язку із карантинними заходами і відсутністю коштів у міському бюджеті відтягнули початок робіт. Були деякі місця не задуті монтажною піною у зв’язку з тим, що їх підганяли якнайшвидше закінчити ремонт. Ремонт коштував, якщо без копійок, це 4 мільйони 519 тисяч гривень», — сказав Євген Семюк.

Після офіційного ремонту почали усувати проблеми одразу і зараз дах вже не протікає, говорить директор фірми-підрядника Гарік Малікян. Зараз закінчують косметичний ремонт за свій рахунок, каже, на нього витратили близько 150 тисяч гривень. Наступного тижня повторно здаватимуть об’єкт.

«Все, що там було залагодили. Зараз ми робимо ремонт за свій рахунок. Там все було задуто, ми задули ще раз. Просто справа у тому, що є оглядові вікна, а вікна, коли опалюється, треба трошки відкривати. Тому що сніжить, тепло, а зверху холодно і утворюється конденсат. Зараз ми відкрили, все задули», — розповів Гарік Мелікян.

Після повторного ремонту підрядника, говорить начальниця управління освіти, проведуть перевірку будівлі і тоді діти повернуться до навчання у старшу школу. Якщо найближчим часом питання очного навчання дітей не вирішиться батьки збираються звертатися до міського голови Новомосковська.