У Новомосковській районній адміністрації підвели підсумки роботи першого начального року в Новій Українській Школі

Актуальною тенденцією сучасної національної освіти є старт Нової української школи. Найбільше занепокоєння реформа викликала у батьків, адже їх малюки навчатимуться за іншою програмою, ніж вони колись, та й незнання нового завжди лякає, проте не знімає відповідальності. Тож саме для них з ініціативи відділу освіти Новомосковської  райдержадміністрації 29 травня було проведено конференцію як плідний діалог між педагогічною та батьківською громадами.

Начальник відділу освіти О. В. Щербакова зазначила, що любов, духовність, гуманізм, тепло і радість спілкування мають стати тими пріоритетними засадами, на основі яких зростатимуть і розвиватимуться діти. Ось головне завдання педагогів, які здійснюють освітній процес у Новій українській школі. Олена Володимирівна нагадала батькам, що школа і сім’я – один довгий ланцюжок, який здатен побороти усі труднощі на шляху успішного учня.


Власне бачення соціального партнерства в реалізації завдань Нової української школи презентували директори Черкаської ЗОШ Ольга Анатоліївна Шомахова та Новостепанівського НВК – Марія Михайлівна Пліска. Вчитель початкових класів Гвардійської ЗОШ Тетяна Євгенівна Тополова запропонувала присутнім авторський відеоролик «Підсумки роботи першого року навчання в НУШ».


Поділитися особистим досвідом, враженнями та сподіваннями щодо навчання дітей в Новій українській школі мала нагоду мама першокласника Вільненського НВК М. І. Біньовська, яка зазначила, що з перших днів навчання виникло безліч питань: чи зможе дитина, граючись, засвоїти навчальний матеріал, як вона адаптується, які будуть її враження, як складуться відносини між однолітками і вчителем. Однак хвилювання були марними, адже дуже швидко стало зрозумілим, що саме тут до кожної дитини-особистості прислухаються, навчають мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Марина Ігорівна запевнила присутніх, що жоден з батьків не залишається осторонь освітнього процесу в Новій українській школі, бо саме вони створюють органи громадського самоврядування, впливають на освітній та виховний процеси.
Як підсумок, Олена Володимирівна Щербакова наголосила, що Нова українська школа – цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини, вона – пропуск у майбутнє, адже завтрашній день належить тим, хто готується до нього сьогодні.
Захід пройшов тепло, цікаво й змістовно. Батьки майбутніх першокласників впевнились у перевагах нової освітньої реформи, адже саме Нова українська школа – освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожного, відкрита, чесна і націлена на співпрацю.

Комментарии