У Новомосковській міськраді пройшло чергове засідання виконкому

Щомісяця, кожного третього робочого тижня, міська влада проводить засідання виконавчого комітету. Тож у середу, 20 листопада, у великій залі Новомосковської міської ради на чергове засідання  зібрались члени виконкому. На порядок денний було винесено і розглянуто більше 100 питань.

Окрім представників влади, директорів та керівників різних бюджетних, та комунальних установ міста на засідання виконкому завітали місцеві підприємці, директори навчальних закладів, активісти, представники ЗМІ та громадськість Новомосковська.

Розпочалося засідання із питань, що стосувалися незадовільного стану санітарної очистки, наведення порядку на території Новомосковська та екологічного оздоровлення громади, адже за останні роки наше місто просто почало потопати у смітті. Саме тому, аби розібратись у ситуації до слова запросили керівників усіх комунальних підприємств міста, а саме: Ракаєва Віталія Івановича – начальника КП «НККП», Мисик Івана Дмитровича – в.о. директора МКП «НККП», Чупракова Анатолія Григоровича – директора КП «НОВОМОСКОВИИЙ КОМСЕРВІС», Тарасюка Володимира Йосиповича – директора ТОВ «КК «КОМЕНЕРГО-НОВОМОСКОВСЬК» та Семенюка Євгена Семеновича – начальника управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва.

У своїх доповідях представники комунальних підприємств міста Новомосковсько зазначили, що основною з причин виникнення та накопичення стихійних сміттєзвалищ є низький відсоток укладених договорів на вивезення твердих побутових відходів з приватних домоволодінь. Деякі новомосковці або ж просто спалюють побутові відходи, або ж везуть/несуть їх у сміттєві контейнери, що розташовані поблизу багатоповерхівок, а також знаходяться «найрозумніші», які взагалі викидають своє сміття де попало. Ще частина провини лягає і на багатоповерхові будинки, так як територія поблизу них прибирається, а от листя, гілки, та інше сміття люди несуть саме під баки (мало хто сплачує за вивезення саме такого сміття. Воно не відноситься до побутових відходів і має зовсім іншу цінову політику та шляхи утилізації). І якщо мешканці багатоповерхівок й сплачують за вивіз ТБВ (Твердих побутових відходів), то все інше комунальні підприємства утилізують за власний кошт, а це в свою чергу призводить до збитковості комунального підприємства.

Окрім того у міських комунальних підприємствах налічується постійна нестача робочих рук (бо ж всі скаржаться на роботу комунальників, але мало хто хоче йти туди працювати), мала кількість робочої техніка, а та що є зараз на балансі вже давно застаріла та потребує ремонту чи взагалі повної заміни, а також нестача у фінансуванні спричинена боргами жителів Новомосковська.

Після доповідей рішенням виконкому керівникам комунальних підприємств міста було наказано: з настанням снігопаду розпочати роботи з прибирання снігу та льоду. Від снігу та льоду, в першу чергу, необхідно очистити тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місця для зупинки громадського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Прибирання снігу необхідно проводити до асфальтного покриття; заборонити сколювати лід на тротуарах, вимощених фігурними елементами; зібрані сніг, лід, бруд та сміття повинні щоденно вивозитися на відведені для цього ділянки або сміттєзвалище, інші місця, визначені міськвиконкомом; під час ожеледиці посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що унеможливлюють ковзання та багато іншого.

Після обговорення основних та найболючіших питань члени виконкому зробили перерву на 10 хв. та перейшли до розгляду порядку черги денної.

Не менш важливим було і питання, що стосувалося затвердження  Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату  міста Новомосковська на 2020-2030 роки. Начальник відділу з питань інфраструктури та інвестицій Юлія Прибиткова розповіла присутнім про шляхи залучення інвестицій, які дадуть поштовх для розвитку інфраструктури міста, зростання масштабів виробництва, покращення послуг, що в свою чергу є стимулом до збільшення економічних вигод для міста.

Директор Терцентру Решетняк Тетяна звітувала про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Новомосковська за 9 місяців 2019 року щодо надання послуг та інших видів допомоги соціально незахищеним верствам населення на виконання Закону України «Про соціальні  послуги».

Головний лікар КНП «Новомосковська ЦМЛ»НМР» Сіренко Наталія Геннадіївна у своїх доповідях торкнулася двох не менш важливих проектів, які стосувалися питаннь щодо надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та питання щодо надання медичної допомоги хворим з інфекційними захворюваннями на базі КНП «Новомосковська ЦМЛ»НМР».

«Аналіз роботи туберкульозного відділення  КНП «Новомосковська ЦМЛ»НМР» свідчить проте, що зайнятість ліжок становить 13% -  2 хворих на 15 розгорнутих ліжок  при площі приміщень  відділення понад  420 квадратних метрів. Витрати на утримання відділення в рік перевищують 2,7 млн.гривень без вартості препаратів. Надання цілодобової лікарської медичної допомоги у стаціонарному відділенні неможливе через відсутність фахівців - лікарів. Має місце  низький рівень впровадження Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом, а саме,  відсутні локальні очисні споруди, печі  для спалювання біовідходів, цілодобове гаряче та резервне водопостачання .

Одним з головних відкритих питань залишається відсутність поставки лікарських засобів для лікування хворих на туберкульоз в умовах стаціонару, закуплених за рахунок державних коштів, яка здійснювалась централізовано через Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації», - зазначила вона.

Враховуючи вищезазначене члени виконкому прийняли рішення щодо закриття туберкульозного відділення відповідно до чинного законодавства. У разі потреби,  госпіталізацію хворих на туберкульоз будуть проводити до комунального підприємства «Дніпропетровське обласне клінічне  лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради».

Також, відповідно до Наказу МОЗ «Про затвердження Об’єму надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня та Змін до Порядку регіоналізації перинатальної допомоги» від 19.10.2018 року № 1881, визначено об’єм, основні завдання та особливості надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги за лікарськими спеціальностями. До вимог  даного Наказу в розділі «Особливості надання медичної допомоги» багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня, яким являється КНП «Новомосковська ЦМЛ» НМР», не передбачено забезпечення надання медичної допомоги у стаціонарних умовах за лікарською спеціальністю   «інфекційні хвороби». Тому, враховуючи трансформацію системи охорони здоров’я, виконавчий комітет Новомосковської міської ради вирішив: провести  необхідні дії щодо закриття інфекційного відділення відповідно до чинного законодавства та забезпечити дотримання принципів інфекційного контролю з можливістю тимчасової ізоляції пацієнтів з інфекційною патологією, та подальшою маршрутизацією пацієнта.

Наостанок члени виконкому прийняли досить важливі рішення, що стосувалися закриття та демонтажу незаконно встановлених газових заправок у м. Новомосковську.

Так в порядку здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою,  розміщенням інженерних споруд, об’єктів, та утриманням території міста Новомосковська в належному стані, з метою недопущення порушення норм чинного законодавства, захисту населення від техногенних наслідків, враховуючи результати роботи робочої групи з виявлення та інвентаризації місць розташування автомобільних газозаправних пунктів та станцій, дизельно-бензинових станцій та паливних складів, які знаходяться на території м.Новомосковська і незаконно встановлені та продовжують працювати без дозвільних документів було прийнято рішення про демонтаж заправок за адресам: вул. Сучкова, р-н буд. № 146Б; вул. Сучкова, р-н буд. № 68Д; вул. Сучкова, р-н буд.202; вул. Спаська, р-н ПК. ім.О.Гончара; вул. Гетьманська, р-н КЗ «НЦРЛ»; провул. Парковий, р-н буд. № 1; вул. Сучкова, р-н буд. 236/3; вул. Сучкова, р-н буд. № 236; вул. Сучкова, р-н центральної прохідної ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ».