У Новомосковську служба у справах дітей провела перевірку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах

15 вересня 2021 року працівники служби у справах дітей Новомосковської міської ради спільно з фахівцями Новомосковського міського центру соціальних служб здійснили рейд «Сім’я». Вході рейду було відвідано 4 сім’ї в яких виховується 11 дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Основними проблемами цих сімей є відсутність поняття належних умов проживання та харчування дітей, недостатнє матеріальне становище, невміння батьків знаходити адекватні прийоми і методи виховання, ухиляння батьків від виконання батьківських обов'язків по вихованню та утриманню дітей.

З батьками проводилась профілактична робота щодо забезпечення належних умов проживання дітей, надавалась консультативна допомога стосовно неналежного виховання дітей, створення відповідних санітарних умов проживання та здійснення нагляду за поведінкою та відвідуванням занять дітьми, недопущення вчинення насильства та порушення прав дітей. Батьків попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за ухиляння від виконання обов'язків по вихованню дітей, надані терміни для виправлення ситуації в родинах.

Служба у справах дітей попереджає, що за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності:

- адміністративної (стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей»);

- кримінальної (стаття 166 Кримінального кодексу України (далі – КК ) «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування»).