У Новомосковську проходить тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я

З 14 по 21 квітня У Новомосковську проходить Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Цей тиждень відбувається у нашій країні кожної весни. Його метою є привернення уваги українців до питань збереження власного здоров’я та народження бажаних і здорових дітей. В Україні спостерігаються негативні демографічні тенденції – смертність перевищує народжуваність і причина не лише в економічних факторах, адже дівчатка вступають у репродуктивний вік вже маючи проблеми зі здоров’ям, в тому числі, з репродуктивним. В Україні близько 1 мільйону пар страждають на безпліддя, яке викликане проблемами з репродуктивним здоров’ям, зокрема є наслідком абортів.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє адміністрація КНП «Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Планування сім’ї – надійний спосіб збереження та покращення здоров’я жінок та дітей. Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, яких інтервалів дотримуватись між пологами, а головне – практикувати здорову, по відношенню до себе та майбутнього покоління, поведінку. Дуже важливо знати методи запобігання небажаної вагітності. Це допоможе уникнути аборту - шкідливої та небезпечної для здоров’я жінки операції.

Аборт в Україні ще й досі залишається основним методом регуляції народжуваності. Штучне переривання вагітності - травматична операція, яка руйнує плід і спричиняє як моральні, так і фізичні страждання, несприятливо діє на загальний стан здоров’я жінки та репродуктивну систему, є однією з причин гінекологічних захворювань з наступним порушенням генеративної функції.

Аборти впливають на плідність жінок, перебіг наступних вагітностей та пологів, стан здоров’я новонароджених. Більше половини жінок з безпліддям, патологією шийки матки мали в анамнезі аборти. Через рік після штучного аборту порушення в репродуктивній системі проявляються у 15% жінок, а через три- п’ять років - у більш, ніж половини з них. Штучне переривання вагітності може призводити в подальшому до захворювань молочної залози, навіть новоутворень.

При такому ризику абортів для здоров’я матері і дитини планування сім’ї набуває особливо важливого значення.

Нажаль у Новомосковську кількість абортів, починаючи з 2014 року зросла і становить 31,3%0, тобто 557 жінок перервали вагітність.

А кількість пологів зменшилась, як і по всій Україні, так і в Новомосковську за останні п’ять років на 25%. Так у 2018 році народилося 595 дітей (в 2014 році – 819).

Важливим для здоров’я матері та дитини є характер перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду. Тут на перше місце виходить спосіб життя жінки та її супутні хвороби. Так, у жінок з тютюновою залежністю діти зазвичай народжуються із зниженою вагою. У алко- та наркозалежних жінок частіше народжуються діти з тяжкими вадами розвитку. Репродуктивне здоров’я тісно пов’язане із загальним станом людини. Свідоме відношення до свого здоров’я дає великі шанси надовго зберегти дітородну функцію і створити міцну й щасливу родину.

Всесвітня організація охорони здоров’я, формуючи для країн-учасниць задачі на 21 сторіччя, приділила особливу увагу підтримці здоров’я молоді, кращій її підготовці до виконання своїх обов’язків.

Молодь має оволодіти найкращими життєвими навичками, використовувати їх в подальшому для підтримки свого здоров’я, відтворення здорового покоління. Для досягнення цього молода людина повинна знати основи здорового способу життя, опанувати культуру планування сім’ї, статевих відносин. Частота вагітності у дівчаток-підлітків повинна знизитися до мінімуму.

Лікарі акушер-гінекологи Новомосковського міського центру первинної медико-санітарної допомоги та Новомосковської міської лікарні запрошують для надання кваліфікованої консультації кожній жінці з питань планування сім’ї.

Комментарии