У Новомосковську пройшов захід «Життя, як кіно, кіно, як життя»

18 вересня на абонементі центральної бібліотеки м. Новомосковська, в рамках засідання ретро-салону «Nostalgie», пройшов захід, присвячений Дню українського кіно, а також ювілеям двох режисерів, які принесли світову славу Україні – Сергію Параджанову та Олександру Довженко.

Незмінна куратор клубу, провідний методист Ірина Пігур, розпочала вечір із знайомства з біографіями видатних особистостей, їх творчим та буденним життям; повідала маловідомі факти та презентувала кадри з документальних відео і уривки з найвідоміших кіноробіт митців.

Цікаво, що саме під керівництвом Олександра Довженка Сергій Параджанов писав диплом, проте це не єдине, що пов’язує цих режисерів. Обидва вони в різні для себе часи створили шедевральні картини, які отримали визнання в усьому світі: Довженкова «Земля» та «Тіні забутих предків» Параджанова стали сенсацією закордоном, проте в Україні зазнали нищівної критики. І основоположник поетичного кіно Олександр Довженко, і його епатажний послідовник Сергій Параджанов мали досить схожу трагічну долю – постійний нагляд з боку партійного керівництва, переслідування, заборони знімати й ідеологічну цензуру всього, що вони створювали. Зрештою, Параджанов навіть був заарештований за неправдивим обвинуваченням.

Ці та багато інших деталей дізналися гості заходу, а на завершення провідний бібліотекар абонементу Ірина Уханова презентувала аудиторії книжкову виставку, що налічує твори як самого Олександра Довженка, так і документальну літературу про обох режисерів.

Комментарии