У Новомосковську пройшов вечір-спогад «Афганістан: осколки пам’яті»

Тридцять один рік тому, радянські війська покинули територію Афганістану, а з 2004 року 15 лютого в Україні відзначають Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав згідно з Указом Президента України.

Напередодні цього дня, 12 лютого 2020 року, в юнацькому відділі центральної  бібліотеки м. Новомосковська пройшов вечір-спогад «Афганістан: осколки пам’яті». На зустріч з ветеранами війни в Афганістані Борисом Михайловичем Сорокіним та Олегом Михайловичем Шульгіним завітали майбутні кухарі-кондитери.

В підручниках з історії багато сторінок присвячено Другій Світовій війні, велика кількість хронік, спогадів та досліджень написано про операцію Об’єднаних сил – сучасну російсько-українську війну, а чи багато згадують на уроках історії про війну в Афганістані? Напевно її можна назвати цитатою з пісні «Океану Ельзи» - «не твоя війна», адже для українців вона була чужою: на чужій землі з чужаками. Проте за наказом власної влади, який неможливо було порушити.

Студенти більш докладно дізналися про історичні передумови війни з документального фільму «Афганістан. Військова хроніка», показом якого розпочався захід. Після ж перегляду ведуча, фахівець відділу Ганна Бабарика, передала слово шанованим гостям. Борис Михайлович розповів студентам про складні умови, в яких доводилося воювати: гірська місцевість та незвична для українців висока температура повітря. Олег Михайлович поділився спогадами про військові будні, розповів, як взагалі потрапив на війну та в яких військах служив.

Студенти також мали можливість переглянути фотографії з особистих архівів пана Бориса та пана Олега, а також познайомитися з літературою на тему війни в Афганістані.

Комментарии