У Новомосковську пройшло офіційне відкриття після капремонту відділень Центральної міської лікарні

У середу, 18 вересня,  для жителів нашого міста та медпрацівників відбулась довгоочікувана та досить приємна подія – офіційне відкриття повністю оновленого корпусу Новомосковської центральної міської лікарні (раніше це був корпус інфекційного відділення).

Даний медичний корпус Комунального закладу «Новомосковська ЦМЛ» було побудовано ще у 1900 році. Через тривалий термін експлуатації, будівля корпусу потребувала негайного капітального ремонту. Численні пошкодження даху, дерев’яної підлоги, відсутність системи вентиляції, підвищена вологість повітря – все це мало місце в палатах будівлі. А системи водопостачання, водовідведення та електрична проводка створювали взагалі неможливість використання будівлі для лікувального процесу. Через неналежний стан медичного корпусу, три роки тому його було закрито.

Рішення Новомосковської міської ради щодо проведення капітального ремонту корпусу було прийнято в кінці 2016 року, ремонтні роботи розпочато у 2017 році та за відсутності стабільного фінансування призупинено, і тільки у 2018-2019 роках роботи були відновлені. На сьогоднішній день весь спектр будівельно-ремонтних робіт повністю завершено.

Зі словами привітань з нагоди офіційного відкриття повністю оновленого корпусу Новомосковської центральної міської лікарні до присутніх звернулись виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Сергій Горошко, заступник міського голови, начальник фінансового управління міськвиконкому Тетяна Дакова, головний лікар Центральної міської лікарні Наталія Сіренко, завідувач терапевтичного відділення з кардіологічними ліжками Лариса Романова.

Після проведення капітального ремонту по всій будівлі була замінена електрична проводка, проведені нові комунікації водовідведення та водопостачання, опалення, замінені та облаштовані сан вузли, стара дерев’яна підлога замінена на нову бетонну та вкрита кахлем, повністю на всій будівлі замінений дах та утеплений фасад.

За проектом у новому корпусі міської лікарні функціонуватиме терапевтичне відділення з кардіологічними ліжками,  неврологічне відділення, пульмонологія та два окремі бокси інфекційного відділення.

Загалом у оновленому приміщенні розгорнуто відділення лікарні на 70 ліжок, де понад 5000 пацієнтів щороку зможуть отримувати кваліфіковану медичну допомогу. Палати у відділеннях 4-х, 2-х та 1-містні. Всі палати приведено до сучасних вимог та норм перебування пацієнтів. В деяких палатах встановлені окремі сан-вузли та душові кабінки. Всі приміщення (коридори, палати, сан-вузли, столова, кабінети лікарів та ін.) добре освітлені, оснащені необхідним медичним обладнанням та меблями, а також добре забезпечені системою опалювання, аби пацієнти не відчували дискомфорту та знаходились в теплі.

Що ж стосовно інфекційного відділення, то воно нікуди не зникло (як про це писали та говорили містяни). При новому корпусі лікарні було відокремлено два бокси для діагностування окремих небезпечних хвороб та ізоляції пацієнтів. Дані приміщення сплановані так, що мають окремий вхід та вихід (аби хворі не контактували з пацієнтами інших відділень), вони повністю ізольовані та розташовані в окремому «крилі» будівлі. Також при новій будівлі функціонуватиме кабінет лікаря інфекціоніста, який зможе оглянути пацієнтів, констатувати хворобу та назначити лікування. Кабінет цього лікаря також має свій окремий вхід та вихід зі сторони вулиці.

Як пояснила завідувач терапевтичного відділення з кардіологічними ліжками Лариса Романова, то причина такого поєднання відділень полягає у кадровому дефіциті, адже за останні роки звільнилось чимало лікарів і саме тому, забезпечувати цілодобовий нагляд за пацієнтами «врознь» в кожному із відділень було просто не можливо. Коли ситуація стала критичною, то саме лікарі звернулись до адміністрації ЦМЛ та представників влади із проханням поєднати відділення, аби в подальшому надавати пацієнтам належний догляд та лікування. Зараз же пацієнтів лікують саме лікарі, а не санітари, як це було раніше.

Комментарии