У Новомосковську пройшла презентація проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень»

Новомосковська міська рада звернулась до Керівника програми ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах - Мустафі Саіт-Аметову з проханням розглянути можливість надання підтримки в рамках Проекту ініціативним групам зі створення ОСББ та існуючим ОСББ з метою зміцнення їхнього потенціалу на території міста Новомосковська, а також можливість залучати представників Новомосковської міської ради до заходів Проекту.

10 липня в приміщенні Новомосковської центральної міської бібліотеки відбулась презентація спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), який надаватиме підтримку об'єднанням співвласників будинків у формуванні, організаційному становленні та подальшому впровадженню енергоефективних рішень.

Про це повідомляє Відділ з питань інфраструктури та інвестицій Новомосковської міської ради.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів – Костянтин Морозов. Він зазначив, що такі заходи є необхідними для того, щоб мобілізувати співвласників багатоквартирних будинків для підтримки процесу покращення енергоефективності в житлових будинках.

Регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Дніпропетровській області Олена Харченко та експерт Проекту IFC Наталія Арінічева зазначили, що до вересня 2020 року проект буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформувати широку громадськість і місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект також проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активних співвласників, які мають намір створити ОСББ, уже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив з покращення стану будинків.

Олена Харченко зазначила, що до співпраці запрошуються представники ініціативних груп, які мають намір створити ОСББ, представники ЖБК, які мають намір реорганізуватися в ОСББ, а також представники існуючих ОСББ, яким необхідна підтримка в організаційному становленні та подальшому впровадженні енергоефективних рішень. Подати заявку на участь можна за посиланням:  houses.in.ua/registration

Наталія Арінічева розповіла, яку технічну та фінансову підтримку на термомодернізацію багатоквартирних будинків з метою підвищення їх енергоефективності сьогодні надає держава, ЄС спільно з урядом Німеччини.

Учасники заходу обговорили проблеми, які існують в ОСББ. Захід завершився тим, що Константин Морозов запропонував спільно вирішувати ці питання.

Комментарии