У Новомосковську опалювальний сезон завершився з рекордною сумою заборгованості населення

В сучасному світі кожна людина разом з житлом отримує певні комунальні послуги для комфортного проживання. До переліку таких послуг входить забезпечення тепла в будинках/квартирах, тобто – послуги централізованого опалення. Але, на жаль, не всі сумлінні мешканці Новомосковська є законослухняними громадянами.

Стабільної оплати мешканців багатоповерхівок за надане їм тепло немає, і законослухняні громадяни Новомосковська, які щомісяця сплачують за комунальні послуги, постійно залишаються в зоні ризику, адже НАК «Нафтогаз» може у будь-який момент припинити поставки газу та залишити увесь Новомосковськ без опалення, як в цьому так і в наступному опалювальному сезоні.

Станом на початок квітня, заборгованість новомосковців за отримане тепло складає 54 167 000 гривень.

Ви тільки вдумайтесь, 54 мільйона, це рекорд для нашого міста!

Якби не щорічні дотації з міського бюджету на підтримку КП «Новомосковськтеплоенерго», то наше місто вже давно б втратило централізоване опалення, а самі ново московці сиділи б у холодних квартирах. Кожного року із початком опалювального сезону з міського бюджету депутати виділяли по 20-25 мільйонів гривень на погашення заборгованості містян.

За словами начальника комунального підприємства «Новомосковськтеплоенерго» Валерія Федорченко, загальний відсоток від сплати населення міста за теплопостачання становить лише 50%. Це при тому, що Нафтогаз вимагає стовідсоткової сплати за поставку газу. Виходить, що лише половина жителів міста сумлінно сплачує за надані послуги, а от інша половина «виїжджає» за рахунок перших, користується послугами і просто не сплачує, тим самим наражає на небезпеку все місто у період зимових морозів залишитись взагалі без опалення.

Можливо новомосковці, сподіватися, що борги будуть списані з часом. Але вони повинні знати і розуміти, що законодавство України не передбачає списання заборгованості з рахунків громадян за вже використані комунально-житлові послуги.