У Новомосковську на мікрорайонах Кулебівка та Решкут відбулось святкування Масляної

В останній тиждень перед  початком Великого  посту 9 та 10 березня відзначають  Масляну. Ще з давнини Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на небесне світило – млинець… Жителі Новомосковська вже багато років залюбки святкують Масляну, тож  цей рік не став виключенням і всі містяни активно долучились до народних гулянь.

Святкування Масляної розпочалось в суботній день 9 березня на мікрайоні Кулебівка. Незважаючи на досить похмуру погоду і маленький дощик, свято все ж таки відбулось, адже із року в рік населення району чекає на подібні свята. В цей день на подвір’ї 12 школи зібрались жителі мікрорайону Кулебівка, для того щоб повеселитись та гарно провести час.

В цьому році свято відбулося завдяки  депутату міської ради Олексію Валерійовичу Фрейдіну, який надав фінансову допомогу для проведення свята.

Олексій Валерійович твуож був присутній на даному заході. Він побажав усім гостям свята, щоб  з приходом весни завжди світило сонце, а серце наповнювалось теплом, щоб в нашій країні завжди панувало добро, мир та злагода. А також побажав гарно провести час та скуштувати смачних блинів.

Як і годиться, для мешканців мікрайону Кулебівка влаштували концертну програму. Святкову атмосферу, дарували такі артисти, як: аматорський хор ветеранів “Жива Пам'ять”, Вокальний ансамбль “Зоряні Малята”, Вокальний ансамбль “Черемха”, та дует сестер  - Софії і Злати Черненко. В свою чергу мешканці району радо зустрічали артистів, підтримуючи їх оплесками та запальними танцями.

Після концертної програми всі присутні мали змогу насолодитися смачними блинами з варенням та сметанкою, а також гарячим чаєм і солдатською кашею.

Вже наступного дня, у  Прощену неділю, 10 березня народні гуляння відбулися  ще в   одному з  мікрайонів  Новомосковська - Решкут. Прощена неділя -  означає не тільки завершення тижня  Масляної, але й в цей день прийнято  просити  пробачення один в одного, таким чином відпускаючи всі образи.

На свято Масляної завітали багато почесних гостей, серед яких був і депутат міської ради Олексій Фрейдін, адже саме завдяки йому свято відбулося. Саме Олексій Валерійович надав фінансову допомогу в організації Масляної, щоб жителі мікрорайону мали змогу безкоштовно скуштувати смачних блинів та солдатської каші.

Олексій Валерійович привітав всіх присутніх с Масляною, а також, як і годиться у Прощену неділю попросив пробачення у всіх  присутніх.

Далі після слів привітань, населення району почало насолоджуватися святковим концертом, сонячною погодою та хорошим настроєм.

Розважальну програму для жителів району створювали учні  Новомосковського закладу загальної середньої освіти № 7.

Після закінчення святкової програми всі присутні поласували блинами та гарячею солдатською кашею.

Комментарии