У Новомосковську зареєстровано 82 випадки гострих кишкових інфекцій

Станом на 15 липня 2020р. у місті Новомосковську зареєстровано у побуті за первинними діагнозами 82 випадки гострих кишкових інфекцій, у тому числі серед дітей – 60 випадків; у Новомосковському районі зареєстровано 90 випадків, у тому числі захворіло 56 дітей. Відзначається зростання захворювань на сальмонельоз.

Серед населення міста Новомосковська зареєстровано 7 бактеріологічно підтверджених випадків сальмонельозу, що на 2 випадки більше, ніж за такий же період минулого року. Серед населення Новомосковського району зареєстровано 12 бактеріологічно підтверджених випадків сальмонельозу, що на 5 випадків перевищує кількість захворілих за 6,5 місяців минулого року.

Збудники гострих кишкових інфекцій передаються при недотриманні правил особистої гігієни, тривалий час зберігаються на різноманітних об’єктах зовнішнього середовища, розмножуються у продуктах харчування, особливо у молоці, м’ясних, рибних, овочевих стравах, при порушенні зберігання та технології приготування.

Виникнення захворювань найчастіше пов’язане з вживанням швидкопсувних продуктів, що придбані на стихійних ринках, у приватних осіб.

Особливу небезпеку влітку мають страви, які не потребують термічної обробки – салати. Дуже небезпечні салати зі сметаною, майонезом, з яйцями, а також вироби з кремом та морозиво, що підтануло. Температура повітря сприяє розмноженню мікроорганізмів, а смак страв залишається без змін, що може стати причиною масових захворювань.

Попередити кишкові інфекції допоможе виконання простих гігієнічних правил:

- мийте руки з милом перед приготуванням їжі, споживанням їжі, після відвідування туалету,

- ретельно мийте овочі та фрукти,

- зберігайте продукти в місцях, захищених від мух, тарганів, гризунів,

- дотримуйтесь термінів та умов зберігання продуктів,

- сирі продукти та готові страви зберігайте окремо,

- вживайте продукти після достатньої термічної обробки,

- не вживайте продукти сумнівної якості,

- використовуйте для пиття, приготування їжі, миття посуду, миття овочів і фруктів питну воду з відомих джерел (централізовану, бутильовану, ін),

- вживайте воду, молоко після кип’ятіння,

- не беріть у дорогу швидкопсувні продукти: ковбасу, молочні, кулінарні, кондитерські вироби з кремом,

- купайтеся у спеціально відведених водоймах.

При виникненні перших ознак кишкового захворювання: блювоти, болі у шлунку, проносі, підвищенні температури тіла терміново звертайтеся до лікаря. Самолікування може призвести до ускладнень.