У Новомосковську відбулось засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству

12 червня 2019 року у Новомосковській районній державній адміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації Петра Анатолійовича Горбенка відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Новомосковського району.


На порядку денному розглядалися основні завдання та напрямки реалізації заходів запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

З питання щодо надання Новомосковським районним ЦСССДМ соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах з початку 2019 року доповідала психолог районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Пшеничка.
Також вона довела до відома присутніх, що у березні 2019 року при Новомосковському районному ЦСССДМ створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
З питання про стан превентивної роботи щодо запобігання та протидії домашньому насильству в Новомосковському районі доповідав капітан поліції, заступник начальника сектору превенції Новомосковського відділу поліції Олександр Сухий. Він зазначив, що з початку 2019 року в Новомосковському ВП ГУНП складено 110 адміністративних протоколи про адміністративні правопорушення; поставлено на облік у звітному періоді за вчиненням адміністративного правопорушення — 86 осіб, з них чоловіків — 82, жінок — 4.
При виїзді на сімейно-побутові конфлікти з особами, які вчинили домашнє насильство проводяться профілактичні бесіди про неприпустимість вчинення насильства, у разі необхідності складається адміністративний протокол. Зазначена категорія громадян ставиться на профілактичний облік, в подальшому вони періодично відвідуються за місцем мешкання, з ними проводяться бесіди.
Підводячи підсумки засідання голова Координаційної ради наголосив, що для профілактики насильства в сім`ї в Новомосковському районі необхідно організувати тісну співпрацю з представниками служби у справах дітей райдержадміністрації, сектору охорони здоров’я, молоді та спорту райдержадміністрації, комунального закладу “Новомосковська центральна районна лікарня” ДОР”, громадськими організаціями, які опікуються проблемами сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Опрацьовувати та узгоджувати спільні дії щодо виконання вимог законодавства.
Під час роботи Координаційної ради кожен із присутніх на засіданні взяв активну участь у обговоренні питань порядку денного. За результатами засідання Координаційної ради вирішено посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо явища насильства серед населення району, а також щодо норм чинного законодавства.
З метою забезпечення здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в управління соціального захисту населення Новомосковської райдержадміністрації визначено уповноважену особу, яка проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координує заходи реагування на факти вчинення насильства.
При виявленні факту про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством у Новомосковському районі необхідно звертатися до таких служб та організацій:
Новомосковський відділ поліції ГУНП в Дніпропетровській області
(м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, 7, тел.(05693) 7 31 66, 098 633 06 69, 102);
управління соціального захисту населення Новомосковської райдержадміністрації (м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, 12, каб. 106, тел.(05693) 7 10 50);
Новомосковський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, 12, II поверх, тел.(05693) 7 33 14);
служба у справах дітей Новомосковської райдержадміністрації (м. Новомосковськ, вул. Шевченко, 7, III поверх, тел.(05693) 7 54 76).

Комментарии