У Новомосковську відбулось відкриття III етапу всеукраїнської дитячо-юнацької військово–патріотичної гри “Сокіл” “Джура – 2019. Самарська Січ”

Сьогодні, до Новомосковська, на урочисте відкриття III етапу всеукраїнської дитячо- юнацької військово– патріотичної гри “Сокіл” “Джура – 2019. Самарська Січ”, з’їхалось понад 300 юних джур з  26 команд з різних куточків України.  Це – хлопці й дівчата від 14 до 16 років. Вони – переможці міських і районних етапів гри. Учасники змагань зібралися перед палацом  культури “Металург” та вишикувалися в колонну, після чого урочистою ходою команди пройшли на пл.Героїв  та зайняли визначені місця.

На святі були присутні поважні гості:  Хобзей Павло Кузьмович -  перший заступник міністра освіти і науки України;  Мельник Ігор Вікторович -  радник міністра  молоді та спорту України; Неділько Сергій Вікторович – директор українського державного центру національно - патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді; Грицай Марина Олегівна – заступник голови Дніпропетровської ОДА;  Горошко Сергій Григорович – виконуючий обов’язки міського голови Новомосковська; Сагайдак Володимир Анатолійович – голова Новомосковської районної адміністрації; секретар Дніпропетровської  єпархії української православної церкви – протоієрей Віталій Лопушанський.

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») – це незвичайна гра. Це своєрідна форма позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнів.  Це творення нової  свідомості молоді. За підсумками роботи на цей час, гра «Сокіл» («Джура») зарекомендувала себе,  як найбільш вдала форма позашкільної роботи з виховання молоді.

Під час урочистого відкриття III етапу протоієрей Віталій Лопушанський   на знак благословення  зачитав  молитву  та покропив свячено водою всіх присутніх учасників. Також учасники гри вшанували пам’ять легендарних гетьманів, отаманів та інших доблесних земляків хвилиною мовчання.

Вже за  традицією, символ гри ”Сокіл” ( “Джура”)   передається  від Київської області  до Дніпропетровської області, яка саме цього року  приймає на своїй землі учасників гри “Сокіл”(“Джура”).  Тому,  саме сьогодні на урочистому відкритті  III етапу гри “Сокіл” (“Джура”)  відбулась передача символу  від Нестерук Тамари Василівни – в.о. директора комунального закладу київської обласної ради “Центр творчості дітей та юнацтва Київщини” до  організатора змагань – директора  департаменту освіти  і науки дніпропетровської ОДА Полторацькому  Володимиру Олексійовичу.

Всі присутні гості винесли свої привітальні слова  з нагоди початку III етапу. У своїх промовах гості висловили подяки організаторам, вчителям та особливо учасникам патріотичної гри , які зберігають і примножують традиції і духовність українського народу і українського козацтва.

Для підняття бойового духу на святі, для учасників команд, був організований концерт ,на якому діти з танцювальних та співочих гуртків міста обрали патріотичні  постановки та пісні.

Урочисте відкриття відбулось, і від сьогодні,  на юнаків та дівчат чекаються змагання у козацькій майстерності, які триватимуть більше тижня. III  всеукраїнський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), відбудеться  на базі  центру «Перлина Придніпров’я» в селі Орлівщина Новомосковського району. За програмою – таборування, конкурси та вишколи. Зокрема, учасники демонструватимуть вправність у стройовій підготовці, стрільбі з пневматичної зброї, орієнтуванні на місцевості. Також творчо-мистецькі, спортивні та інтелектуальні конкурси.