У Новомосковську вшанували пам’ять загиблого воїна АТО Юрія Голополосова

20 березня в актовій залі Новомосковського закладу загальної середньої освіти № 1 відбувся захід присвячений пам’яті воїна АТО, героя нашої країни, старшого прапорщика Голополосова Юрія Олексійовича, який віддав своє життя за незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

На даному заході були присутні представники міської влади, представники громадських організацій, рідні та друзі загиблого героя, громадськість міста, учні та педагоги ЗЗСО № 1.

Голополосов Юрій Олексійович – старший прапорщик, головний сержант  - командир бойової машини 3-го взводу 7-ї роти 3-го повітряно-десантного батальйону 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади народився 16 березня 1972 року в місті П’ятихатки.

Після школи, як і годиться справжньому чоловікові, пішов в армію, де і прослужив 20 років.

Юрія Олексійовича називали фанатом військової справи, легендою 25  повітрянодесантної бригади.

Для своїх підлеглих, молодих солдат, він був батьком, для свого сина Юрія – високим авторитетом, для дружини Людмили Іванівни – ніжним, люблячим чоловіком.

В грудні 2013 року Юрій Голополосов вийшов у відставку, але вже наступного року, 25 березня 2014 року, тоді, коли агресор вторгся на територію нашої країни, він знову повернувся до своєї бригади вже як доброволець.

В запеклих боях під Красним Лиманом Донецької області старший прапорщик Голополосов закрив собою молодого бійця і отримав смертельне поранення в голову. Він помер на руках у лікарів. Зупинилося серце відважного героя 19 червня 2014 року.

Голополосов Ю. О. був нагороджений орденом за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України – посмертно…

Окрім того, Юрій Олексійович був нагороджений Медаллю «10 років Збройним Силам України», Медаллю «15 років Збройним Силам України», Медаллю «За сумлінну службу», мав Почесний нагрудний знак «За сумлінну службу в аеромобільних військах Збройних Сил України».

Все своє життя Юрій Голополосов присвятив військовій справі і рідній, славетній 25-й повітряно-десантній бригаді.

«Пройшло майже п’ять  років, як не стало Юрія Голополосова, і ніяк не загоюється рана, і пекучий біль втрати не відпускає серця. Він мужньо захищав рідну землю і поклав за неї життя. Його немає серед нас, але в серці кожного живе пам'ять про нього. Вічна пам’ять ...», - зазначила у свої промові заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Тихонова Ольга Сергіївна.

Про життя нашого земляка, загиблого героя, старшого прапорщика Юрія Голополосова розповіла його дружина – Голополосова Людмила Іванівна, яка ледве стримуючи сльози, поділилась спогадами та розповідями свого чоловіка про страшні події на окупованій території – в зоні проведення антитерористичної операції.

Не забули в той день згадати та вшанувати хвилиною мовчання і інших наших земляків, віддавших своє життя  за незалежність та територіальну цілісність нашої держави, а саме: Костріченко Олега Володимировича; Ємельяненко Ігора Володимировича; Шевчук Сергія Івановича; Мельникова Віктора Валерійовича; Симоненко Дмитра Миколайовича; Литвиненко Андрія Олександровича; Гребенюка Масима Олеговиа; Дубовика Руслана Вікторовича; Зелінського Гавріїла Вікторовича; Мітягіна Олександра Петровича.

По завершенню заходу присвяченому пам’яті воїна АТО, героя нашої країни, старшого прапорщика Голополосова Юрія Олексійовича присутні пройшлися містом, аби покласти квіти до підніжжя меморіальної дошки загиблого воїна, яка  розташована на будинку № 39 по вул. Гетьманській.

Це той самий будинок, в якому жив герой нашого міста – Юрій Голополосов.

 

Над матеріалом працювала Аліна Яценко

Комментарии