У Новомосковському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар для людей з інвалідністю

3 грудня –Міжнародний день людей з інвалідністю. Доброю традицією в Новомосковському міськрайонному центрі зайнятості є щорічні заходи в ці дні, присвячені допомозі та підтримці людей з особливими потребами.

29 листопада 2019 року був організований тренінг для людей, які мають інвалідність, а також для людей, що мають вади здоров’я, щодо довідки ЛКК.

На початку заходу фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Пасішна Ірина Миколаївна привітала запрошених і запропонувала прийняти активну участь в тренінгових вправах.

Учасники тренінгу гуртувались, малювали власне колесо життя, будували плани на майбутнє, опановуючи методику прийняття рішень, знижували рівень власного стресового стану.

Фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Термін Римма Іванівна ознайомила присутніх з послугами центру зайнятості, наголосила на можливість проходження професійного навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, побажала мати активну позицію, щодо власного працевлаштування.

Запрошених на семінар привітав директор Новомосковського міськрайонного центру зайнятості Кадевич Сергій Георгійович.

На захід завітали соціальні партнери служби зайнятості.

Заступник начальника відділу Управління праці та соціального захисту м. Новомосковська Застава Наталія Петрівна,спираючись на сучасну законодавчу базу,розповідала про послуги, що можуть отримати особи з обмеженими можливостями, користуючись допомогою Управління праці та соціального захисту. Вона повідомила про пільги та субсидії для осіб з інвалідністю, про питання забезпечення технічними засобами реабілітації, організацію санітарно-курортного лікування, інше.

Заступник начальника Новомосковського відділу обслуговування громадян головного управління ПФУ у Дніпропетровській області Мельник Тетяна Володимирівна розповіла про умови призначення пенсії по інвалідності, їх розміри, ознайомила з електронними сервісами Пенсійного фонду України.

Представник міськрайонної Новомосковської МСЕК, лікар-реабілітолог Дащенко Олена Вадимівна розповідала про важливість трудової реабілітації з урахуванням особливості здоров’я кожної людини, про умови оформлення та проходження комісії МСЕК.

Керівник відділу Новомосковського бюро правової допомоги Білокінь Тамара Фіруддінівна розповіла про первинну та вторинну правову допомогу, наголосила на праві осіб на первинну безкоштовну правову допомогу.

Представники соціальних партнерів відповідали на запитання клієнтів служби зайнятості, вели активний діалог.