У Новомосковському міськрайонному відділі лабораторних досліджень розповіли про ситуацію з захворюваністю на кір

Протягом 2018 році в м. Новомосковську та Новомосковському районі реєструвалися поодинокі випадки кору, в переважній більшості джерелом захворювання яких відбулося поза межами нашої території.

По м. Новомосковську було зареєстровано 6 випадків кору – 4 дітей та 2 дорослих.
По Новомосковському районі 7 випадків – 2 дитини та 5 дорослих.

Станом на 07 лютого 2019 року зареєстровано 2 випадки захворювання на кір в Новомосковському районі (с.Знаменівка та смт.Меліоративне – дорослі). Обидва випадки завізні. В м.Новомосковську також зареєстровано 2 випадки – 1 дорослий та 1 дитина.

Щеплення проти кору проводяться в плановому порядку та епідемічними показниками.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті.

Специфічного лікування від кору немає.
Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.
Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей за Календарем щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики. Якщо ви контактували із хворим на кір, убезпечити чи істотно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря — терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи треба вам зробити щеплення якнайшвидше.

Крім особистого захисту від смертельно небезпечної хвороби, вакцинація забезпечує захист і тим, хто не може отримати щеплення через постійні або тимчасові протипоказання, — завдяки колективному імунітету (коли щонайменше 95% населення навколо них вакциновано).

Забезпеченість лікувально-профілактичних закладів вакциною достатня.
Усі лікувально-профілактичні заклади регіону забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.

Комментарии