У Новомосковському музеї звершили реекспозицію зали №3

Нещодавно директор Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ім. П.Калнишевського Костянтин Мешко повідомив про завершення реекспозиції залу № 3 у музеї.

У соцмережі Фейсбук Костянтин Віталійович написав: «Цій справі ми присвятили майже рік ремонтних і в той же час дослідницьких робіт. Адже експозицію створювали практично з нуля. Раніше цей зал, створений ще в 70-ті роки, був присвячений періоду "громадянської війни, колективізації, індустріалізації і т д. Але в останні роки вже більш схожий на склад старих речей.

Історичний зріз представлений в цьому залі дуже складний і насичений: від початку існування повітового міста Новомосковська Катеринославської губернії і закінчуючи 30-ми роками ХХ століття.

Вперше ми створили розділ присвячений життю міста в ХІХ на початку ХХ століття, чого взагалі не було в попередній експозиції, вперше створений розділ про життя єврейської громади міста, яка грала в той час дуже важливу роль в його розвитку. Звичайно ж показаний розділ присвячений українській революції, 17-го - початку 20-х років ХХ століття, створений на основі моїх довгих вивчень цього періоду в історії нашого міста. На основі архівних документів показано складний і досі суперечливий період 30-х років. Показані дивовижні колекції старовинних сімейних фотографій і документів, а так само колекція старовинного таврування цегли і ліпнини подарована архітектором Олександром Харланом. Так само, створена фотозоні - куточок кімнати будинку кінця ХІХ - початку ХХ століття».