У Новомосковському ліцеї «Самара» пройшов тиждень права

З 9 по 13 грудня 2019 року в Україні проходив Всеукраїнський тиждень права. Проведення тижня права має на меті підвищити рівень правової культури учнів, нагадати громадянам нашої держави про основні конституційні права та обов'язки, про можливості їх реалізації та захисту. Щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, у Новомосковському міському ліцеї «Самара» відбуваються заходи, присвячені захисту прав людини, адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй було прийнято Загальну декларацію прав людини.

В рамках тижня права цього року у ліцеї були проведені змістовні та цікаві заходи на правову тематику.

Вчителем історії Каспрік Є.Л. 11 грудня 2019 року були проведені правові години у 7-х класах «Конвенція прав дитини». Учні познайомилися із основними положеннями Конвенції прав дитини, дізналися, у яких випадках і куди можна звернутися за допомогою. Семикласники поглибили свої знання щодо прав людини у різних сферах життя, вони розглядали різні життєві ситуації і давали їм правові оцінки.

Серед учнів 9-х класів ліцею вчителем правознавства Мітченко О.С. були проведені інтелектуальні ігри «Знавці права». Незвичайні завдання в ході проведення цих ігор дали можливість перевірити знання учнів з провідних галузей права, розвивали вміння швидко і логічно мислити, а також пробуджували інтерес до вивчення правознавства.

Яскравим і незабутнім став також урок курсу «Громадянська освіта» проведений для учнів 10-х класів на тему: «Громадянська участь у житті суспільства. Місцеве самоврядування як основа демократичного ладу в нашій державі». Цей захід проходив 12.12.2019 року у стінах виконавчого комітету Новомосковської міської ради, і учні ліцею мали можливість на практиці зрозуміти, у чому ж полягають повноваження місцевої влади, познайомитися з головною посадовою особою територіальної громади – міським головою, зрозуміти його функції та завдання, а також особисто поставити голові запитання та отримати цікаві і змістовні відповіді.

Завершився тиждень права у п’ятницю 13 грудня 2019 року турніром правознавців «Запитання від Феміди». Між учнями 10-А та 10-Б розгорнулася запекла боротьба, в ході якої з великою перевагою перемогу здобула команда знавців права 10-Б класу. Ліцеїсти продемонстрували не тільки глибокі знання в галузі права, а й уміння працювати в команді, генерувати ідеї та критично мислити.