У КП “Новомосковському водоканалі” розповіли про централізоване питне водопостачання та водовідведення в умовах карантину через COVID-19.

Питна вода в м. Новомосковську безпечна з епідемічної точки зору. Додаткові заходи знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину НЕ ПОТРІБНІ. Про це повідомляє Комунальне підприємство "Новомосковськ водоканал" (Новомосковск водоканал) на своїй сторінці у Facebook.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню (розділи 1.3, 1.4 Технічної Записки від 03.03.2020 р. «Управління у сфері води, санітарії, гігієни та відходів під час вірусу COVID-19») https://www.who.int/publications-detail/water-sanitation-hygiene-and-waste-management-for-covid-19. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.

Водопровідна вода з легким запахом хлору – це гарантовано безпечна вода. Запах і присмак хлору можна легко прибрати шляхом відстоювання в ємностях. В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип’ятити воду не потрібно.

За якістю води на виході з водопровідної насосної станції щоденно стежить лабораторія КП "Новомосковськ водоканал".

Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?

ВООЗ зазначає, що «на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них». Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BauA), адже «основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юктиви».

Каналізаційні очисні споруди КП "Новомосковськ водоканал" працюють у штатному режимі.

Також звертаємось до споживачів з проханням й надалі оплачувати рахунки за послуги водопостачання та водовідведення. Від сплати рахунків залежить стабільна робота КП «Новомосковськ водоканал», а отже і безперебійне водопостачання та водовідведення у Ваших будинках.

Так як для закупівлі реагентів, сплати податків (від яких підприємство не звільняється), сплати за покупну воду та витрат на енергоносії (електроенергія, паливно-мастильні матеріали) – необхідні кошти, які отримуються від оплати споживачами послуг з водопостачання та водовідведення.

Сплатити за послуги ви можете онлайн через особистий кабінет на сайті novvod.dp.ua

Зберігайте спокій та дотримуйтесь правил гігієни!