У бібліотеці Новомосковська відбувся майстер-клас «Витинанка»

У бібліотеці-філії № 3 м. Новомосковська відкрилася виставка талановитих учнів художнього відділу школи естетичного виховання імені Миколи Бровченка «Світ дитячих мрій», на якій представлено 35 робіт на різні теми. 7 травня відбулася офіційна презентація експозиції, яка завершилася майстер-класом для всіх бажаючих спробувати себе в досить простому, але одночасно незвичайному виді декоративно-ужиткового мистецтва -  витинанці.

Ведуча заходу, провідний фахівець філії № 3 Вікторія Іванівна Пілюгіна, почала із знайомства присутніх з виставкою та юними художниками. Олена Володимирівна Обухова, викладач художнього відділу школи, більш докладно розповіла про конкурси, в яких брали участь її учні, та нагороди, які талановиті юні майстри привозили з різних куточків України в рідний Новомосковськ.

Дізналася аудиторія і про витинанку – цікавий вид декоративно-прикладного мистецтва, який ми, як виявилося, використовуємо дуже часто, проте навіть не здогадуємося про це. Найпростіший приклад - вирізання сніжинок із паперу, аби прикрасити вікна у власній хаті кожної зими. Тобто, витинанка – це ніщо інше, як вирізана картинка з паперу будь-якого кольору. Бувають вони прості й складні, ажурні й силуетні. А використовуються в оформленні альбомів, листівок, в текстильній промисловості та загалом мають дуже широкий спектр застосування.

Покінчивши з маленькою вступної лекцією, викладач нагадала дітям про правила безпеки під час роботи з інструментами, аудиторія ж, отримавши ескізи, із захопленням почала творити.

Цілі квітучі сади, зоряні небосхили та засніжені затишні пейзажі, що видніються з домашнього віконечка, почали з’являтися завдяки рукам старанних гостей майстер-класу. Найменшим майстрам викладач завжди поспішала на допомогу, старші ж із задоволенням релаксували, вимальовуючи картини за допомогою всього лише канцелярського ножа.

Дві години промайнули в радісній та творчій атмосфері, а всі учасники змогли не тільки познайомитися з новим для себе видом творчості, а й забрати додому власні роботи.

Комментарии