Сьогодні рятувальники Новомосковська вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЄС

35 років минає з дня страшної катастрофи планетарного масштабу, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Цей вибух започаткував найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття. Цю чорну дату, що позначає одну з найтяжчих трагедій в історії українського народу, ще й сьогодні не можемо сповна оцінити чи бодай осмислити наслідки фатального вибуху.

Від Чорнобильської катастрофи в Україні постраждало більше трьох мільйонів чоловік. Місцевість, яка зазнала прямого радіаційного враження, становила 1/12 частку всієї території України. Небезпечний для життя рівень радіації спостерігався на площі понад 50 тисяч квадратних кілометрів. Було евакуйовано 76 населених пунктів з кількістю мешканців 91 тисяча чоловік. До зони обов’язкового відселення потрапили 92 населені пункти, а до зони гарантованого державою добровільного відселення - 835.

За цими цифрами - особисті трагедії людей, що опинилися в зоні руйнівного впливу наслідків Чорнобильської катастрофи. Згубний вплив “мирного” атома відчули на собі не тільки ліквідатори, а й їхні діти та онуки, не лише українці, а й громадяни інших європейських країн.

Так сталося, що Чорнобиль покликав до першої шеренги сміливців саме пожежних, які безстрашно вступили в двобій з вогнем, пронизаним смертельною радіацією.

Ціною титанічних зусиль мужні вогнеборці підкорили вогняну стихію, не дали їй розповсюдитися на інші енергоблоки, що призвело б до непередбачуваних наслідків.

У скорбний день Чорнобильської катастрофи ще раз вклонімося пам’яті тих, хто прийняв на себе смертоносний удар ядерної стихії й ціною власного життя і здоров'я підкорив вогонь Чорнобиля.

Новомосковський МРВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області