Стала відома статистика захворюваності на ГРИП та ГРВІ по м. Новомосковську

За останній тиждень (16.01.2020 - 22.01.2020) з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій до сімейних лікарів Новомосковського міського центру ПМСД звернулися 244 особи. З них – 140 дітей, що в 2 рази менше ніж за аналогічний період 2019 року (469 осіб, в тому числі 285 дітей).

В порівнянні з минулим тижнем (09.01.2020 – 15.01.2020) кількість захворівших збільшилась в 1,5 рази (в т.ч. в 1,7 рази збільшилась кількість захворівших дітей).

Наразі, у місті спостерігається щорічний сезонний підйом захворюваності. Але епідемічний поріг не перевищений.

З початку жовтня 2019 року щеплення від грипу зробили 146 новомосковців, з них 29 дітей.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Вірус грипу легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт.
Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Це - висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів, лихоманка, головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, нудота, кашель, що може тривати більше двох тижнів, нежить.
В жодному випадку не займайтесь самолікування - звертайтеся до сімейного лікаря. Звертаємо увагу, що лікувати грип тепловими процедурами, фітотерапією, вітамінами, інтерферонами, гомеопатичними препаратами не ефективно та може призвести до тяжких укладнень.
Найбільш дієвим захистом від грипу є вакцинація. Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Комментарии