Рятувальники закликають новомосковців відпочивати на природі безпечно

Щороку пожежі у природних екосистемах завдають великої шкоди державі. Страждає природа, створюється ризик дорожніх аварій, псування ліній електропередач та інші небезпечні події.

Спекотна погода та недбалість деяких відпочиваючих сприяє виникненню пожеж у природних екосистемах. Тому, 25 травня з метою попередження пожеж та підвищення культури поведінки населення щодо дотримання правил пожежної безпеки на природі, інспектори Новомосковського міськрайонного відділу спільно з рятувальники 31 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели рейдову перевірку місць відпочинку людей на місцевому острові у місті Новомосковськ.

В ході профілактичного заходу рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з відпочиваючими, основну увагу направили на заборону розведення багаття в екосистемах.

Співробітники ДСНС закликали громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у природних екосистемах, на відкритих територіях. Нагадали, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей.

З метою якісного засвоєння застережень усім співрозмовникам рятувальники вручили профілактичні листівки «Бережіть екосистеми від пожеж!»

Шановні громадяни! Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття та не створюйте смітники у лісі, на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я. Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

Якщо ви помітили займання у лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

Протипожежні заходи в екосистемах нескладні, потребують лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Треба пам’ятати, що основною причиною нещасних випадків на відпочинку є недбалість самих відпочиваючих.

Комментарии