Новомосковці відзначили 76-річницю вигнання фашистських загарбників з території міста

В цьому році Новомосковськ святкує 443-річницю свого Дня народження, 76-річницю вигнання фашистських загарбників з території міста, а також 78-річницю партизанського руху України. Саме тому, з нагоди вищезазначених свят, 21 вересня, біля Меморіалу «Вічна слава» відбувся урочистий мітинг та покладання квітів.

На самому ж мітингу були присутні представники місцевої влади, депутати міськради, військовослужбовці, волонтери та активісти, молодь, ветерани, представники духовенства та громадськість.

«21 вересня 1943 року в 23 години 564-й стрілецький полк під командуванням майора Данеко почав наступ  на водний кордон р. Самара і місто Новомосковськ. О 4-ій годині форсував р. Самара на південно-східній околиці міста і о 5-ій ранку досяг його центральної  частини, де на колишній будівлі  райвиконкому сержантом Хоменко був встановлений прапор звільнення.

Віддаючи данину пам’яті і вдячності тим, хто подарував нам щастя жити і радіти кожному мирному світанку, сьогодні ми святкуємо 76-ту річницю вигнання фашистських загарбників з міста Новомосковська», - згадала у своєму виступі ті історичні події ведуча заходу Вікторія Юрченко.

Кожен із нас в неоплатному боргу перед тими, хто не дожив до світлого переможного дня, чиї імена навічно викарбувані на пам’ятниках і обелісках. Ми пам’ятаємо історію тих кровопролитних днів Другої Світової війни і бої за Новомосковськ, а також вшановуємо пам'ять загиблих і не перестаємо дякувати нашим ветеранам за їхній подвиг, той мир і свободу, яку вони здобули для наступних поколінь ціною свого життя та здоров’я. На сьогоднішній день у Новомосковську проживає усього 19 учасників війни та троє учасників партизанського руху. Нажаль час не жаліє нікого і з кожним роком цих величних людей стає все менше.

Не оминули на урочистостях і людей, які віддали частинку своєї душі та прославили рідне місто. Цими людьми пишається чи не кожен новомосковець, адже їх справи, талант та праця займають визначне місце в історії нашого краю. Саме тому Рішенням міської ради було присвоєно звання «Почесний громадянин міста» кандидату філологічних наук, поетесі та громадському діячу Шаповалові Еммі Олексіївні та автору герба та слів гімну міста Новомосковська Москаленко Володимиру Петровичу.

Не обійшлося в цей день і без невеличкого святкового концерту за участі працівників сфери культури міста. Патріотичні пісні та промови торкалися сердець кожного жителя міста, адже в кожному слові була історія та любов до рідного  краю.

Друга світова війна принесла з собою таку силу-силенну трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до сих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі.

По завершенню мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів, після  чого відбулося урочисте покладання квітів до Меморіалу «Вічна слава».

Комментарии