Новомосковці вшанували пам’ять загиблого героя АТО – Гавриїла Зелінського

17 вересня , на території колегіуму №11 м. Новомосковська, біля меморіальної дошки, відбувся мітинг – реквієм на честь пам’яті загиблого героя АТО старшого лейтенанта  Зелінського Гавриїла Вікторовича. Саме в цей вересневий день чоловіку мало б виповнитись  45 років.

 

Гавриїл був активним учасником Революції гідності, допомагав блокувати колону автобусів десантників,які їхали розганяти майдан. Гавриїл Вікторович, був відданим патріотом своєї землі, своєї країни. З перших днів російської агресії став волонтером, а навесні 2014 року  пішов добровольцем до військкомату. Герой отримав звання старшого лейтенанта 93 – ї окремої механізованої бригади.

Під час виходу з оточення під  Іловайськом  29 серпня 2014 року ,життя героя обірвалося. Загинув разом із значною частиною бійців 93 – ї окремої механізованої бригади, які до сьогодення ще не ідентифіковані. Був ексгумований пошуковцями Місії “Евакуація – 200”(“Чорний тюльпан”) 11 вересня 2014 року. Похований 3 квітня 2015 року у Новомосковську.

За мужність,самовідданість і високий професіоналізм виявлені у захисті державного суверенітету, Старший лейтенант Гавриіл Зелінський нагороджений орденом Богдана Хмельницького третього ступеня, посмертно.

На честь  воїна у Новомосковську перейменовано вулицю Жовтнева на вулицю ім. Гавриіла Зелінського, а також на його честь встановлено меморіальні дошки в Малобілозерській школі Васильківського району і в Новомосковському колегіумі №11.

По завершенню мітингу всі присутні вшанували  загиблого героя  хвилиною мовчання, і покладанням квітів до меморіальної дошки.