Новомосковці вшанували пам’ять загиблого воїна АТО Андрія Литвиненко

Вчора, 14 серпня, біля багатоповерхівки по вул. Гетьманська, 40 пройшов мітинг та покладання квітів до меморіальної дошки загиблого учасника антитерористичної операції на Сході України Андрія Литвиненко. У цей день загиблому воїну виповнилося б 43 роки.

Вшанувати пам'ять загиблого героя прийшли представники міської влади, рідні, близькі та друзі, а також небайдужі жителі нашого міста.

Веселим і життєрадісним згадують Андрія його бойові товариші, рідні та друзі. Але, на жаль війна не щадить нікого.

Андрій Олександрович Литвиненко народився 14 серпня 1976, м. Дніпро. Там же закінчив професійно-технічне училище. Захоплювався важкою атлетикою і ковальством. У 1997—1999 роках служив в Армії оборони Ізраїлю. Мешкав із сім'єю в Новомосковську.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України 26 березня 2014 року був призваний за частковою мобілізацією як доброволець. Зарахований на посаду кочегара відділення медичного постачання медроти 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади ВДВ, військова частина А1126, смт Гвардійське.

Андрій Литвиненко брав  участь в антитерористичній операції на Сході України. В медроті виконував обов'язки санінструктора, надавав медичну допомогу, виїжджав із бійцями на завдання. У частині його називали «Козак» за характерний оселедець.

Обірвалося життя нашого земляка, героя України Андрія Олександровича Литвиненко 19 червня 2014 року, в бою під Червоним Лиманом. Під час надання допомоги пораненому бійцю Андрій загинув від кулі снайпера у серце, — куля влучила зі спини між пластинами бронежилету.

Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

По завершенню мітингу полеглого патріота і відважного воїна-героя, присутні вшанували хвилиною мовчання, після чого поклали квіти до меморіальної дошки воїна АТО, справжнього героя сучасності Андрія Литвиненко.

Комментарии