Новомосковці все частіше знаходять тарантулів на території своїх домоволодінь

Днями у  Новомосковську одна з місцевих мешканок виявила у себе на городі величезного і досить страшного павука. Про це жінка написала у місцевій спільності соцмережі Фейсбук.

Як виявилось пізніше, страшна знахідка виявилась земляним тарантулом, або ж як його називають дослідники Тарантул південноруський (в народі Мизгирь; лат. Lycosa singoriensis) - вид павуків з сімейства павуків-вовків (Lycosidae).

Вже не вперше мешканці Новомосковська знаходять цих павуків на територіях своїх домоволодінь. Звичайно ж, що зовнішній вигляд тарантула викликає огиду та страх. Саме тому люди все частіше запитують про волохатих павуків у соцмережах та намагаються знайти інформацію на просторах інтернету.

Довідка:

Даний вид павуків - найбільший в Україні, та один з найбільших у Європі. Розмір тіла до 4 см, з ногами до 7 см. Вага тіла від 2,6 до 7 грамів. Верхня поверхня тіла забарвлена строкато, боки світлі, черевна поверхня чорна. Тіло вкрите сірими і білими волосками різної довжини, через це виглядає волохатим. Головогруди мають малюнок з темних смуг, які радіально відходять від центру. Основний членик хеліцер яскраво-жовтого чи помаранчевого кольору, кінчик та кігтик чорні. Педипальпи також жовті, окрім чорного кінчика. Ноги знизу з чорними кільцями.

Самиці мають більше черевце та коротші ноги, більш кремезні за самців. Волоски самців світліші. Розміри самців 14-27 мм, самиць — від 18 до 31 мм або до 35 мм.

Вдень ці павуки ховаються в глибоких вертикальних земляних норах, обплетених павутинням, а вночі виходять на полювання.

Сам тарантул навряд чи буде нападати на людину. Але до цього його можуть змусити дії самої людини, наприклад, якщо та випадково зачепить павука, останній в якості самозахисту може вкусити.

Укус тарантула для здорової людини не є небезпечним, винятком можуть бути діти і люди з алергічними реакціями, в таких випадках обов’язково необхідно звертатися за професійною медичною допомогою.

Симптоми укусу тарантула та їх наслідки можуть виглядати таким чином:

- локальним болем у місці укусу, почервонінням та набряканням.

- сонливістю, млявістю, загальним поганим самопочуттям.

- різким, але короткочасним підвищенням температури.

- у деяких випадках може бути нудота і блювота.

Комментарии