Новомосковські ліцеїсти вшанували пам’ять загиблого героя АТО Гавриіла Зелінського

17 вересня в актовому залі Новомосковського міського ліцею «Самара» відбувся мітинг – реквієм на честь пам’яті загиблого героя АТО старшого лейтенанта  Зелінського Гавриіла Вікторовича. Саме в цей вересневий день чоловіку мало б виповнитись 44 роки.

На превеликий жаль, вже майже рік у Новомосковську влада на чолі з міським головою Віктором Літвіщенко відмовляється віддавати шану військовослужбовцям, героям нашої країни, які віддали своє життя за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Цей мітинг не став виключенням, адже про життя та героїзм Гавриіла Зелінського говорили лише ліцеїсти та персонал навчального закладу.

Присутні на мітингу школярі та вчителі вшанували загиблого героя хвилиною мовчання та відправились до Меморіальної дошки на фасаді Колегіуму №11 для покладання квітів.

В свою чергу хочемо нагадати містянам, що Гавриіл був активним учасником Революції гідності, допомагав блокувати колону автобусів десантників, які їхали розганяти майдан. Гавриіл Вікторович, був відданим патріотом своєї землі, своєї країни. З перших днів російської агресії став волонтером, а навесні 2014 року  пішов добровольцем до військкомату. Герой отримав звання старшого лейтенанта 93 – ї окремої механізованої бригади.

Під час виходу з оточення під  Іловайськом  29 серпня 2014 року, життя героя обірвалося. Загинув разом із значною частиною бійців 93 – ї окремої механізованої бригади, які до сьогодення ще не ідентифіковані. Був ексгумований пошуковцями Місії “Евакуація – 200”(“Чорний тюльпан”) 11 вересня 2014 року. Похований 3 квітня 2015 року у Новомосковську.

За мужність,самовідданість і високий професіоналізм виявлені у захисті державного суверенітету, Старший лейтенант Гавриіл Зелінський нагороджений орденом Богдана Хмельницького третього ступеня, посмертно.

На честь  воїна у Новомосковську перейменовано вулицю Жовтнева на вулицю ім. Гавриіла Зелінського, а також на його честь встановлено меморіальні дошки в Малобілозерській школі Васильківського району і в Новомосковському колегіумі №11.