Новомосковським студентам розповіли про офіційне працевлаштування

4 жовтня у Новомосковському кооперативному коледжі економіки та права ім. С.В. Литвиненка було проведено флешмоб «Офіційне працевлаштування – твоє майбутнє!».

Студентам 3 та 4 курсів випускних груп 2019-2020 навчальних років за спеціальностями: Облік і оподаткування; Готельно-ресторанна справа; Підприємство, торгівля та біржова діяльність; Право – була доведена інформація про соціальні гарантії, які отримує працівник при офіційному оформленні, а також роз’яснені наслідки неофіційного працевлаштування.

Про це повідомляє Відділ з питань інфраструктури та інвестицій Новомосковської міської ради.

Зі студентами обговорили, що заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника, про яку щомісячно та в повному обсязі звітує роботодавець і з якої здійснюється сплата єдиного внеску, забезпечує працівника повним соціальним захистом, гарантованим державою, а період роботи зараховується в повному обсязі для стажу, який буде разом із розміром заробітної плати враховуватися при нарахуванні пенсійної виплати. Офіційне укладення трудового договору захищає найманого працівника у разі порушення його прав, а саме: якщо роботодавець виплату заробітної плати, виплачує належні кошти не в повному обсязі, не додержується інших зобов’язань встановлених законодавством.

В ході дискусії також обговорювали, що працівники які одержують гроші «в конвертах», є заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата заробітної плати «у конвертах» несе за собою багато негараздів як країні, так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Захід було проведено сумісно з Заступником начальника відділу з питань додержання законодавства про працю Головного управління Держпраці у Дніпроветровській області Іриною Біланинець, начальником відділу з питань   інфраструктури та інвестицій Юлією Прибитковою  та головним спеціалістом відділу з питань інвестицій та реклами управління економіки Оленою Безрукавою.

Шановні новомосковці, лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, усі соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством України!