Новомосковський музей поповнив свою колекцію новим експонатом

Сьогодні, 14 лютого, директор Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського Костянтин Мешко повідомив у Фейсбук про новий експонат, який потрапив до фондів музею.

"Вчора привезли з Новоселівки до музею новий експонат - скриню кінця 19 століття, розписану так званим Миколаївським розписом. Про цей різновид декоративного розпису почали говорити не так давно, почали його відновлювати і розвивати. У 2016 році на місцевому рівні Миколаївський розпис був визнаний нематеріальною культурною спадщиною Присамар'я. А знаєте що найцікавіше, цей розпис набагато старший за широко відомий Петриківський, який почав розвиватись у 30-х, а остаточно сформувався лише у повоєнні роки.

Подібні скрині збереглись у багатьох селах Новомосковщини. Мрію, що колись зможемо відкрити музейний відділ присвячений цьому розпису.. На сьогодні у нашому музеї елементарно недостатньо експозиційної площі.

Саме ця скриня була зроблена наприкінці 19 сторіччя у селі Миколаївка. Належала Головко Любові Христанівні, а до музею її передала онука власниці. Дякуємо їй за цей цінний дарунок." , - написав Костянтин Віталійович.